3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Legjenda e Liverpoolit bënë një parashikim interesant për karrierën e Brojës

Armando Broja është kthyer padyshim në një nga zbulimet e këtij sezoni në futbollin anglez, duke shënuar 12 gola me Southamptonin në të gjithë kompeticionet e duke treguar se mund të mbajë ritmin e një kampionatit të rëndësishëm si Premierliga edhe pse në një moshë të re.

Pakkush e priste një shpërthim të tillë, por duket se një emër shumë i njohur i futbollit anglez si Jamie Redknapp, ish-lojtar i Liverpoolit e Anglisë, e kishte parashikuar gjithçka shumë vite më parë.

Emri i Brojës tani qarkullon vazhdimisht në studiot e emisioneve sportive në Angli dhe duke folur në “Sky Sports News”, ish-futbollisti i Arsenalit dhe Anglisë, Pol Person, zbuloi se në një bisedë me Redknapp disa vite më parë, kishte dëgjuar për Brojën, kur ai ishte ende pjesë e akademisë së Chelseat.

“Jamie Redknapp më tregoi për të tre, katër vite më parë. Më tha ‘është ky lojtar te Chelsea, një djalë shqiptar, i cili me siguri do të arrijë në majë’”, tregoi ai bisedën që kishte pasur me Redknapp një nga emrat që ka lavdëruar gjithmonë Brojën për paraqitjet e tij.

Më Shumë

50 vjet nga Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe

Sot bëhen 50 vite kur hapi punimet Kongresi i Drejtshkrimit të Gjuhës Shqipe. Në Kongresin e Drejtshkrimit të 20 nëntorit 1972 në Tiranë të pranishëm...

Prizren: Nën ndikimin e alkoolit një grua sulmon një burrë në kafiteri

Gjatë ditës së djeshme një burrë në Prizren është sulmuar nga një grua e cila ishte nën ndikimin e alkoolit. Rasti sipas policisë ka ndodhur...

Lajmet e Fundit