25.8 C
Prizren
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Fillon aksioni për shenjëzimin vertikal të rrugëve në qytetin e Prizrenit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka bërë me dije se ka filluar aksioni i Drejtorisë së Shërbimeve Publike për shenjëzimin vertikal të rrugëve brenda qytetit, i cili projekt do të vazhdojë edhe në fshatra.

Totaj ka thënë se shenjëzimi i duhur përveç që ndihmon në orientim, është i rëndësishëm edhe për sigurinë e të gjithë pjesëtarëve në komunikacion.

“Investimi në përmirësimin e infrastrukturës rrugore parasheh edhe sinjalizimin vertikal e horizontal të rrugëve”, ka thënë Totaj.

Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
info@renelualtahiri.com
Kliko videon 

“Persona të armatosur u futën në manastir”, Dioqeza e Prizrenit del me njoftim

Dioqeza Rashkë-Prizren ka lëshuar një reagim lidhur me vrasjen e pjesëtarit të Policisë së Kosovës dhe plagosjen e dy të tjerëve. Ata kanë kanë...

Arrestohen dy persona të kërkuar në Prizren

Dy persona janë arrestuar dje në Prizren. Ata kanë qenë të kërkuar nga organet e drejtësisë. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të gjykatës, shkruan...

Lajmet e Fundit