10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Fillon spërkatja kundër rriqrave në Malishevë

Malisheva-dezenfiktimi rriqraveNë koordinim të Ministrisë së Ambientit në një anë dhe Komunës së Malishevës në anën tjetër, në Aeroportin e Prishtinës ka ateruar një aeroplanin i vogël i ardhur nga Kroacia me qëllim që të spërkas Rajonin e Malishevës kundër rriqrave.

Sipas tenderit, do të bëhen tri spërkatje, e para do të kushtojë 200 mijë euro, ndërkaq dy të tjera do të kushtojnë nga 250 mijë euro, duke ngritur shumën totale të projektit në 700 mijë euro, njoftoi Klan Kosova.

Më Shumë

Ballkani mposhti Malishevën

Skuadra e Ballkanit e mposhti Malishevën me rezultat 3-2, në ndeshjen e mbetur të javës së parë në Superligën e Kosovës në futboll. Malisheva befasoi...

Gjykata Speciale i dërgon ftesë Komandantit të Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjahës

Gjyakta Speciale i ka dërguar ftesë Komandantit të Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitijaha. Sadik Halitjaha lajmin e ka konfirmuar lajmin me një deklaratë me...

Lajmet e Fundit