15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Finalja e Kupës së Kosovës: Ballkani dhe Prishtina luftojnë për një vend në Evropë

Sonte prej orës 17:45 në stadiumin “Fadil Vokrri”, do të përballen Ballkani dhe Prishtina, në finalen e Kupës së Kosovës.

Kjo ndeshje nuk do të jetë vetëm një “luftë” për trofe por do të jenë në kërkim të një vendi në Evropë.

Pas 33 xhirove të zhvilluara në ligë, Ballkani dhe Prishtina mbetën në pozitën e tretë dhe të katërt në tabelë.

E përkundër që asnjëra s’i arriti qëllimet e veta përmes ligës, shpresat e asnjërës skuadër nuk janë shuar ende, pasi që fituesi i Kupës së Kosovës e zë një vend në fazat kualifikuese për Ligën e Evropës.

Më Shumë

Ibrahim Rugova: Kokën mund të ma ndërrojnë, por mendimin kurrë

Sjellim dhjetë thënie nga presidenti historik Ibrahim Rugova, shkruan KultPlus. Arti është si jeta, secili e gjen kuptimin e tij për vete. Kosova është një vend...

Nxënësi i shkollës në Prizren dërgon mesazhe te drejtori: Kam bërë listën e studentëve që do t’i vras

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur mëngjesin e djeshëm në qytetin e Prizrenit, ku drejtori i shkollës së mesme të mjekësisë ‘Luciano...

Lajmet e Fundit