11.8 C
Prizren
E hënë, 18 Tetor, 2021

Flet drejtori i shkollës ku dyshohet se dy mësimdhënës keqtrajtuan nxënësin 12 vjeçar në Malishevë

Dy mësimdhënësit e shkollës fillore “Salih Bytyçi” në Malishevë, Liridon Morina dhe Alban Begaj, janë arrestuar dhe ndaluar dje nga Policia, nën dyshimet se kanë keqtrajtuar një nxënës 12-vjeçar. Të njëjtit gjenden në ndalim, ndërkohë që Prokuroria ka bërë të ditur për Sinjalin se ende nuk është bërë ndonjë kërkesë për caktimin e masës së sigurisë.

Lidhur me këtë rast, Gazeta Sinjali ka kontaktuar me drejtorin e kësaj shkolle, Arben Bytyçin, për të marrë më shumë detaje se pse ka ndodhur kjo ngjarje.

“Organet po merren me këtë rast. Policia më ka kontaktu dhe më kanë njoftuar për rastin.  S’ka pasur raste të tilla të mëhershme, asnjëherë. Nxënësit janë shembull, gjithmonë kanë qenë shembull. Asnjë telashe kurrë s’e kanë pasur. Të gjithë nxënësit janë kundër kësaj që ka ndodhur. Kanë respekt për ata (mësimdhënësit) dhe e kalojnë mirë. Kurrë problem s’kanë pasur, por nuk e di një mosmarrëveshje çka ka qenë që ka pas mundësi me ndodhë. Absolut, asnjëherë s’kanë pasë probleme këta mësimdhënës. Nuk e di ku ka qenë problemi”, tha Bytyçi për Gazetën Sinjali.

Rastin në Polici e ka denoncuar babai i 12-vjeçarit, i cili ka deklaruar se përderisa fëmija i tij po qëndronte në korridor të shkollës, në katin e dytë, ishte keqtrajtuar dhe rrahur nga dy mësimdhënësit.

Nga Policia në Gjakovë thanë dje për Sinjalin se nxënësi ka pësuar lëndime të lehta trupore në pjesën e fytyrës dhe mbrapa kokës, në pjesën e qafës. Për shkak të lëndimeve, Policia njoftoi se viktima ka marrë trajtim mjekësor në QKMF-në e Malishevës.

Shënim: Personat e apostrofuar në këtë artikull prezumohen të pafajshëm derisa fajësia e tyre të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Më Shumë

Haskuka në Reçan: Jemi bërë bashkë për Prizrenin

Kanidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, bashkë me zv.ministrin Almir Veliji, nënkryetaren e Komunës për Komunitete, Memnuna Ajdini, kryetarin e...

Haskuka: Prizreni nuk do të ketë balotazh

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti mori pjesë mbrëmë në tubimin e kandidatit për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka. Ky...

Totti: Nga Roma do të isha larguar vetëm për Real Madridin

Legjenda e Romës, Francesco Totti, ka theksuar se gjiganti spanjoll Real Madridi është klubi i vetëm për të cilin do ta kishte lënë Romën. Historia...

Ukaj: PDK-ja e ka programin më të mirë për bizneset

Kandidati i PDK-së për kuvendar të Prizrenit, Islam Ukaj, në kuadër të fushatës zgjedhore ka takuar fabrikën e çokollatës "Kamila", biznesin "Fortesa" si dhe...

Prizren/ Aktakuzë për kontrabandim me migrantë

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër F.R, dhe Sh.B., të cilët gjenden në paraburgim nga data 20.09.2021,...

Prizren/ 52-vjeçarja me probleme mendore tenton të bëjë vetëvrasje

Një grua e moshës rreth 52-vjeçare në Prizren dje ka tentuar t’i jap fund jetës së saj, shkruan Gazeta Sinjali. 52-vjeçarja dyshohet se ka konsumuar...

Sondazhi për Prizrenin: Mytaher Haskuka prin me 40.33 përqind, Shaqir Totaj i dyti

Në Rubikon të Klankosovës, profesori Tomor Qela, ka prezantuar të dhënat e sondazhit për zgjedhjet lokale të 17 tetorit, njofton Klankosova.tv. Sipas këtyre rezultateve të...

Rezultati i fundit në Prizren

Nga numërimi i deritanishëm i votave në Prizren, po prin Mytaher Haskuka i Lëvizjes Vetëvendosje mw 40.72 për qind të votave, e pas tij...

EXIT POLL-i i prezantuar në Klan Kosova: Në Prizren shkon në balotazh VV-ja me PDK-në

Sipas EXIT POLL-it të prezantuara në Klan Kosova Mytaher Haskuka është i pari me 37.91 përqind, ndërsa Shaqir Totaj i PDK-së me 35.30 përqind...

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Prizrenin: Haskuka e Totaj në balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale. Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e...

Arta Elezaj poston fotot përvëluese dhe tregon “asetet”, shpërthen rrjeti (FOTOT)

Modelja dhe aktorja Arta Elezaj vazhdon që të freskojë faqen e saj në Instagram me foto tepër seksi Bukuroshja ka postuar sot një foto ku...

Anton Quni fton qytetarët që ta votojnë Afërdita Morina-Biffar

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka ftuar qytetarët që më 17 tetor të votojnë për kuvendare kandidaten, Afërdita Morina-Biffar. Sipas tij,...

Nis heshtja zgjedhore

Me fillim nga ora 07:00 e mëngjesit të ditës së sotme në Kosovë ka nisur heshtja zgjedhore për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Këto janë...

Sondazhi nga RTV Dukagjini për Prizrenin: Mytaher Haskuka i LVV-së prin me 44.5%

Sondazhi nga RTV Dukagjini për Prizrenin: Mytaher Haskuka i LVV-së prin me 44.5% RTV Dukagjini ka porositur një sondazh për Prizrenin, i cili është realizuar...

Ndalohen për 48 orë personat që shitën ose blenë vota në Malishevë

Dy persona janë arrestuar në Malishevë, sepse dyshohet se kanë bërë blerje ose shitje të votës, gjë që ndalohet me ligj. Ndalimin e tyre...

Vrasja e të riut në Prizren, vëllai thotë se kur arriti në spital policët e informuan se kush e vrau

Në cilësinë e dëshmitarit, vëllau i të ndjerit M.K, Pajtim Kurtishaj deklaroi se posa kishte mbërritur në spital, policët e kishin njoftuar se vëllai...

Lajmet e Fundit