19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Fotografi të rralla të Jimi Hendrix

Jimi Hendrix ishte kitarist, këngëtar dhe tekstshkrues.

Edhe pse karriera e tij zgjati vetëm katër vite ai njihet si kitaristi më i mirë në historinë e muzikës rok.

E sot faqja “History In Pictures” ka publikuar disa fotografi të tij nga viti 1996, përcjell Klankosova.tv.

“Jimi Hendrix në apartamentin e Ringo Starr në Londër, 1966”, thuhet në përshkrimin e faqes.

Më Shumë

Pagat për grevistët do të dalin të hënën

Kryetari i BSPK-së, Atdhe Hykolli, ka bërë të ditur se pagat për shërbyesit civilë që janë në grevë do të ekzekutohen të hënën. Ai, në...

Në këtë kohë krize, Ledri Vula blen veturë që kap vlerën mbi 100 mijë euro

Reperi i njohur, Ledri Vula është bërë me një veturë të re luksoze. Bëhet fjalë për veturën e tipit “Porsche”, e cila ka një çmim...

Lajmet e Fundit