17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Fule nesër në Kosovë

Fyle5-29Komisioneri për Zgjerim në Komisionin Evropian, Stefan vjen nesër në Kosovë, pas përfundimit të suksesshëm të bisedimeve për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit (MSA).
Komisionari Fule vjen për të përgëzuar liderët e vendit si dhe për të theksuar nevojën për vazhdimin e dialogut me Beogradin.

Gjatë ditës do të takohet me krerët më të lartë të vendit, e pasdite ai do të vizitojë kryetarët e komunave në veri të Kosovës.

Ai atje thuhet se do të përcjell mesazhin e njëjtë tek të gjithë katër kryetarët e komuna në veri të Mitrovicës, e poashtu do të flasin për mundësitë e projekteve të ardhshme për zhvillim, të financuar nga IPA.

Ndryshe, ai gjatë ditës po qëndron në Beograd.

Më Shumë

Në 11 komuna u shty afati i regjistrimit të popullsisë edhe për një javë, ASK pritet të njoftojë për planin e veprimit

Në 11 komuna të Kosovës është shtyrë afati i regjistrimit të popullsisë me kërkesë të tyre. Qeveria e Republikës së Kosovës ka bërë të ditur...

Bernard Karrica “Ylli i Javës” në Superligë

Federata e Futbollit e Kosovës ka ndarë çmimin “Ylli i Javës”. Ky çmim për javën e 35-të në Albi Mall Superligë i ka takuar...

Lajmet e Fundit