11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

“Kam vënë re shumë gjëra të shëmtuara”, Lori – Visarit

lori-5.5Banorët janë shpërndarë nëpër shtëpi. Juliana pastron dhomat e gjumit dhe palos rrobat; Enkelejdi gatuan drekën; Lori dërgon dominotë në magazinë. Visari dhe Lori merren me flokët. Lori i kërkon Visarit të ngjiten lart në dhomën e gjumit.

Ajo sqaron Visarin se dje ka vënë re shumë gjëra të shëmtuara nga ana e tij. Gjatë lojës me shishe kur i kërkuan “puthe Lorin te veshi”, Nevila tha “U drithërove”. Lori i thotë visarit që disa gjera ata i bisedojnë në intimitet dhe fjalën “drithërove”, ata e kanë përdorur vetëm midis tyre dhe asaj nuk i pëlqeu që e përdori Nevila për ata të dy.

Lori i thotë se i ishte drejtuar Valerit ai tha “janë ca persona që flasin kot sidomos kur s’kanë pikë vlere”. Ajo kërkon që Visari mos të ndërhyjë më kur ajo është duke folur me persona të tjerë. Lori e ka toleruar disa herë por nuk i pëlqen që ai i tejkalon gjërat.

Visari e kundërshton duke i thënë se ajo e ka ofenduar shumë më herët sesa ai. Visari i thotë se ai e konsideron thjesht si një banore dhe se e bezdis fakti që edhe në këtë moment po rrinë bashkë dhe se diskutimet midis tyre atij nuk i interesojnë më.

Më Shumë

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor

Një grua ka vdekur dje në Prizren. Sipas familjarëve asaj nuk i është dhënë tretman mjekësor dhe si pasojë viktima ka vdekur pas një...

Deputeti i VV-së: Jemi gati për shpërbërje – Veç me PDK-në s’mund ta shpërndajmë Kuvendin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj, thotë  se nëse nuk ka unifikim të spektrit opozitar, shpërndarja e Kuvendit të Kosovës është e vështirë të...

Lajmet e Fundit