25.8 C
Prizren
E shtunë, 20 Korrik, 2024

Fushata antiarmë nis pa rezultat

Policia e KosovesNë kuadër të kësaj fushate të zhvilluar nga policia, janë bërë bastisje të gjashtë autobusëve me udhëtarë, por nuk ka dhënë asnjë rezultat.
Rastet e krimit në shkolla dhe të rinjtë në Komunën e Pejës ka shtyrë policinë e Pejës që të shtojë masat e sigurisë në vende publike, sidomos në shkolla dhe përreth tyre – shkruan gazeta Zëri.

“Drejtoria rajonale ka ndërmarrë një fushatë për ndërtimin e një strategjie të veprimit në të gjitha rajonin për parandalimin e dhunës në shkolla, akteve të tjera kriminale, qofshin ato të armëmbajtjes pa leje, narkomanisë, kërcënimit, përdorimit të forcës dhe veprimeve të tjera të kundërligjshme, të cilat cenojnë dinjitetin njerëzor, rrezikojnë jetë njerëzish dhe të ardhne e shoqërisë në rajon”, tha zëdhënësi i policisë së Pejës, Xhevat Ibra.

Në këtë drejtim, në kuadër të kësaj fushate të zhvilluar nga policia, janë bërë bastisje të gjashtë autobusëve me udhëtarë, por nuk ka dhënë asnjë rezultat.

Megjithatë, plani që do të vazhdohet ditët në vijim parasheh edhe masa të tjera, thotë policia.

Më Shumë

Zjarr i madh në Sopijë të Suharekës, përfshihet edhe një trafo e rrymës

Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri trafo e rrymës”,...

Përfunduan punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit

Kanë përfunduar punimet në asfaltimin e rrugëve në fshatrat Zym dhe Karashëngjergj të Hasit. Komuna e Prizrenit ka njoftuar se në kuadër të mirëmbajtjes së...

Lajmet e Fundit