19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Gashi: LDK në Prizren po mobilizohet

NderimGashi-LDKLidhja Demokratike e Kosovës(LDK) në Prizren ka filluar përgatitjet për zgjedhjet nacionale të 8 qershorit.Zëdhënësi i LDK-së, Nderim Gashi tha se ky subjekt politik ka formuar Shtabin Zgjedhor, i cili do të kryesohet nga nënkryetari Hanifi Muharremi.

“Mobilizimi i Degës se LDK ka qenë i menjëhershëm pas shpalljes zyrtare të listës për deputete nga Këshilli i Përgjithshëm i LDK”, tha Gashi.
“Dega e LDK ne Prizren ka përcaktuar strategjinë e fushatës e cila do të koordinohet nëpërmjet Shtabit Zgjedhor”
“Kjo fushate do të orientohet në takime me elektoratin e te gjitha nëndegëve, si dhe në dy takime të mëdha, në hapje te fushatës dhe ne përmbyllje te saj”.

“Programi nacional i LDK, i hartuar nga ekspertet e LDK të të gjitha fushave dhe i miratuar në Këshillin e Përgjithshëm të Lidhjes Demokratike te Kosovës, do të shpaloset nga secili kandidat në takimet me elektoratin”.
“ LDK në Prizren po ashtu fton të gjithë votuesit që të dalin me 8 qershor dhe të ndëshkojnë me votën e tyre të lirë e legjitime pushtetin tashme të kalbur dhe denigrues”.

LDK në Prizren në zgjedhjet nacionale garon me pesë kandidatë, të cilët janë:

1. Eqrem Kryeziu
2. Mybera Mustafa
3. Haziz Hodaj
4. Hanefi Muharremi
5. Xhavit Ukaj

(PrizrenPress)

 

Më Shumë

Sami Frashëri dhe persishtja

Nga: Lumo Kolleshi Të shkruash për emërndriturin Sami Frashëri, nuk është aspak e lehtë, pasi përmasat e tij e kapërcejnë ngrehinën një biblioteke të tërë...

Ky pritet të jetë futbollisti shqiptar që vesh fanellën e Liverpoolit

Futbollisti shqiptar, Brajan Gruda është afër transferimit tek skuadra e Liverpoolit nga Mainzi në Gjermani. Kjo lëvizje, ekipit anglez pritet t’i kushtojë diku 22 milionë...

Lajmet e Fundit