13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Të 90-at inspirim për Elvana Gjatën

ElvanaGjata7-03Është pa dyshim njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera të skenës sonë muzikore. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur Elvana Gjata e cila është mjaft aktive në muzikë.

E si shumica prej kolegëve të saj edhe Elvana duket se është duke u përgatitur për projektin e saj të ri. Mirëpo kësaj here Elvana duket që do të vijë më ndryshe, pasi që në rrjetin social ’Twitter’ ajo ka postuar një foto ku shihet që është inspiruar tek vitet e 90-ta.

”90s forever! The one and only ( 90 përgjithmonë një dhe i vetëm), ishte ky mbishkrimi i këngëtares që kishte lënë përbri fotos. Kohë më parë Elvana ka ardhë në bashkëpunim me grupin Kaos, të cilët sollën këngën e tyre me titull ‘Disko Disko’, këngë kjo e cila po zë vendet e para në Top Lista dhe po pëlqehet mjaft shumë nga publiku shqiptar.

Më Shumë

Në Gjonaj të Hasit përkujtohet 25 vjetori i “Shigjetës”

Në Gjonaj të Hasit po përkujtohet 25 vjetori i Operacionit “Shigjeta”, Drejtimi Operativ 2. Në këtë manifestim përkujtimor po marrin pjesë ish-udhëheqës të luftes së...

Ku do të shkojë titulli sonte, në minierë apo në qiell?

Pas një rrugëtimi të gjatë, ky edicion do të përfundojë të enjten mbrëma në Mitrovicë. Trepça dhe Golden Eagle Ylli do të ndeshen në sfidën...

Lajmet e Fundit