5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Gjashtë persona bëhen për spital pasi u rrahën mes vete në fshatin Malësi e Re të Prizrenit

Gjashtë persona kanë pësuar lëndime trupore pasi janë rrahur mes vete si shkak i një mosmarrëveshjeje.

Rastin ka ndodhur në fshatin Malësi e Re të Prizrenit,

Të gjithë të dyshuarit kanë pranuar tretman mjekësor.

Njësitë relevante policore kanë dalë në vendin e ngjarjes, ku katër të dyshuar janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit janë dërguar në mbajtje.

 

Më Shumë

Remzi Shala: Me dy gjaqe i përgjigjem atij nëse ia kam mbyt babanë, por ai do më përgjigjet me Kanun të Lekës

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të premten, i akuzuari për krimet lufte, Remzi Shala, ka mohuar akuzën për vrasjen e Haxhi Përteshit në qershor...

Përvjetor madhështor

Rexhep Qosja Kongresi i Drejtshkrimit i Gjuhës Shqipe, i mbajtur në vitin 1972, është ngjarja më e madhe në historinë e kulturës shqiptare. Me rëndësinë e...

Moti për sot

Lajmet e Fundit