14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Gjashtë-vjetori i pavarësisë, ja logoja e kremtimit

6vjetori i pavaresise-logoKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se më 17 shkurt do të festohet përvjetori i gjashtë i Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës.

“Kemi arritur shumë në këto gjashtë vite, kemi rrumbullakuar dhe konsoliduar pavarësinë dhe sovranitetin. Kjo është logoja zyrtare e kremtimit të Ditës së Pavarësisë. Bëni share dhe ndani edhe ju me miqtë tuaj ngjyrat e pavarësisë sonë gjatë kësaj jave”, ka shkruar Thaçi në profilin e tij në Facebook. /PrizrenPress.com/

6vjet pavaresi-logo

Më Shumë

“Unë t’vras”/ Burri në Mamushë kërcënon me vdekje fqinjin e tij për shkak të parkingut të lokaleve

Mosmarrëveshjet mes qytetarëve të Kosovës lindin për arsye të ndryshme. Ato shpesh herë eskalojnë në ofendime, të shara e kërcënime në drejtim të njëri-tjetrit,...

Sot nis stina e vjeshtës

23 shtatori shënon përfundimin e stinës së verës dhe stinës së vjeshtës. Vjeshta saktësisht ka hyrë në orën 02:04 min. Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë...

Lajmet e Fundit