3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Policia: Gjendet një trup i varrosur në Prizren, dyshohet se i takon kohës së luftës

Policia e Kosovës ka njoftuar se ditën e enjte në Prizren ka gjetur një trup të varrosur, i cili dyshohet se i takon kohës së luftës dhe potencialisht ndodhet në listën e personave të zhdukur gjatë luftës.

Reklama

Policia bën të ditur se trupi është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion dhe identifikim.

“Gjatë hetimeve është gjetur i varrosur një trup i pajetë që dyshohet se i takon kohës së luftës dhe potencialisht ndodhet në listën e personave të zhdukur gjatë luftës. Gjetjet e trupit janë dërguar në IML për obduksion si dhe për identifikim në bazë të analizave të ADN-së”, thuhet në njoftim.

Më Shumë

Këngëtarja rumune këndon këngën për Adem Jasharin: Zemra ime qan për vuajtjet që keni kaluar

Këngëtarja nga Rumania, Andreea Vilcani ka mahnitur audiencën shqiptare me zërin e saj teksa i këndoi heroit legjendar të Kosovës, Adem Jasharit, kryesisht me...

Moti sot, i vranët dhe me intervale të shkurta me diell

Sot mbi vendin tonë parashihet të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me intervale të shkurta me diell. Në viset e larta malore me...

Lajmet e Fundit