25.8 C
Prizren
E martë, 23 Korrik, 2024

Vërmicë/ Policia ndalon 15 persona nën dyshimet për kontrabandë me migrantë

Policia e Kosovës ka ndaluar në Vërmicë 15 persona, shtatë nga Siria, katër nga Somalia, tre nga Eritrea dhe një nga Egjipti.

Sipas njoftimit, të njëjtit kanë deklaruar se janë futur nga Republika e Shqipërisë në Republikën e Kosovës nga tre persona të dyshuar me një furgon deri afër kufirit, dhe pastaj në këmbë janë futur në Kosovë.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 05:00.Policia ka njoftuar se lidhur me rastin janë ndërmarrë veprimet e nevojshme për procedura të mëtejme hetimore.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Më Shumë

Ndahet nga jeta neonatologia Vlora Ukimeri

Sot, në moshën 51 vjeçare, pas një sëmundje të rëndë është ndarë nga jeta Dr. Vlora Ukimeri, mjeke specialiste neonatologe në Spitalin e Përgjithshëm...

Ambasadori i Kosovës e pikturon qytetin e Prizrenit, ia bën dhuratë Presidentit të Portugalisë në takimin lamtumirës

Ambasadori i Kosovës në Portugali, Ylber Kryeziu, në takimin lamtumirës të tij me presidentin e Portugalisë, Marcelo Rebelo de Sousa, i ka lënë atij...

Lajmet e Fundit