19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Gjendja nëpër pikat kufitare

Po vazhdojnë pritjet nëpër disa pika të kalimit kufitar në Kosovë.

Sipas të dhënave aktuale nga Ministria e Brendshme, pritjet janë deri në 30 minuta në Merdarë për të hyrë në Kosovë, kurse 90 minuta për t’u larguar nga Kosova.

Pritje ka edhe te Dheu i Bardhë. Në këtë pikë kufitare pritja është deri në 1 orë për të hyrë në Kosovë.

Tabela:

ReklamëBëhu me banesë  në super lokacion, pranë qendrave tregtare Galeria Shopping Mall,  dhe Abi Çarshia, Qëndra Mjeksis Urgjente 100m , Stacioni i Autobusëve 100m.

Mob: +383 44 128 112

Email: [email protected]

Web: www.renelualtahiri.com

Më Shumë

Kapet me marihuanë në Vërmicë, arrestohet i dyshuari

Policia e Kosovës e ka arrestuar një person në Vërmicë, pasi e ka kapur e marihuanë. I njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në...

Zafir Berisha kujton heroizmin dhe rezistencën e ‘Lagjes së Trimave’ në Prizren

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, ka përkujtuar masakrën e Tusuzit në 25-vjetorin e sulmit serb ndaj shqiptarëve në lagjen "Tusuz" të Prizrenit "Lagja...

Lajmet e Fundit