21.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Gjini: LDK, çka iu ka gjetur more?

ArdianGjini-aakNënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Aridan Gjini ka kritikuar LDK-në, e cila në hapje të fushatës kishte ftuar ish-ministrin e Jashtëm të Sllovakisë, Mikulas Dzurinda, i cili publikisht ka dalë kundër pavarësisë së Kosovës.

Gjini në profilin e tij në “Facebook”, siç raporton’Epoka e Re”, ka shkruar se ish-presidenti Rugova sikur të ishte gjallë nuk do ta ftonte një njeri, i cili është kundër pavarësisë.

“Nuk besoj se presidenti Rugova do të pranonte që fushatën e tij ta hapte një njeri që lobon kundër pavarësisë se vendit. Oooo LDK çka iu ka gjetur more?”, ka shkruar Gjini.

Më Shumë

Zafir Berisha: Kurban Bajrami, festë e respektit dhe solidaritetit

Kryetari i NISMA Socialdemokrate në Prizren, Zafir Berisha, ka vizituar Këshillin e Bashkësisë Islame në Prizren për të shprehur respektin për festën e Kurban...

Moti sot me diell dhe vranësira të shpërndara

Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës thotë se sot pritet të ketë rritje të...

Lajmet e Fundit