13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Gjykata Speciale në të mirë të askujt

Adem DemaciVeprimtari i njohur i çështjes kombëtare, Adem Demaçi thotë se themelimi i Gjykatës Speciale për gjykimin e krimeve të supozuara të UÇK-së është e dëmshme për Kosovën dhe për aleatët e saj, amerikanët dhe evropianët.

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, ai tha se themelimi i saj nuk është as në interesin e aleatëve perëndimorë.

Në Kosovë diplomatët perëndimorë po diskutojnë më përfaqësuesit politikë rrugën e krijimit të një gjykate të posaçme për trajtimin e pretendimeve të ngritura në një raport të Këshillit të Evropës për përfshirjen e ish drejtuesve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Çështja pritet të hidhet për miratim në Parlament javën që vjen. Veprimtari i njohur shqiptar Adem Demaci, i cili gjatë luftës ishte përfaqësues politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës e cilëson të dëmshme këtë gjykate

Më Shumë

Digjet një veturë në autostradën “Ibrahim Rugova”, në aksin Suharekë-Prizren

Një veturë është kapluar nga zjarri në autostradën "Ibrahim Rugova", në aksin Suharekë-Prizren.  Indeksonline ka siguruar pamjet e djegies së automjetit, të tipit ”Mercedes”, ku...

Presidentja Osmani uron qytetarët për Fitër Bajram: Solidariteti ndërnjerëzor, trashëgimi e jona e çmuar

Presidentja e shtetit, Vjosa Osmani ka uruar qytetarët për festën e Fitër Bajramit, duke thënë se solidariteti ndërnjerëzor, i cili e shoqëron muajin e...

Lajmet e Fundit