22.9 C
Prizren
E martë, 22 Qershor, 2021

Gjyshja godet për vdekje në kokë mbesën 2-vjeçare dhe e mban trupin e vogël të pajetë në një kuti ftohëse

Një gjyshe dyshohet se goditi mbesën e saj dy-vjeçare për vdekje dhe e fshehu trupin e saj në një kuti ftohëse.

LaTonya Austin, 43 vjeçe, akuzohet se i ka shkaktuar vajzës lëndime pas vdekjes duke e mbushur trupin e saj në kuti ftohëse pas rrahjes. Trupi i fëmijës u gjet në çanta plehrash.

Austin sulmoi me egërsi Zaila Lee, e cila vdiq nga trauma e fortë në kokën e saj, tha prokurori i qarkut Hamilton Joe Deters.

Gruaja nga Cincinnati, më pas vendosi trupin e Zaila-s në një kuti freskuese, e cila bëri që ajo të pësonte një krah të thyer dhe prerje të thella në lëkurë, tha Deters.

“Është e pamundur të kuptosh shthurjen e një individi në gjendje që, jo vetëm të godasë një dy-vjeçare aq fort për të shkaktuar vdekjen e saj, por të përpiqet më pas ta fshehë atë krim duke futur trupin e pajetë të fëmijës në një kuti ftohëse. Si baba dhe gjysh, më vjen neveri”, tha Deters në një deklaratë.

Zyra mjekoligjore e Qarkut Hamilton vendosi që vdekja e Zailës ishte një vrasje e shkaktuar nga forca e madhe e goditjes.

Austin u akuzua për vrasje të rëndë, vrasje dhe sulm të rëndë. Ajo, më parë ishte akuzuar për abuzim të rëndë të një kufome si dhe manipulim të provave. Austin mund të përballet me burgim të përjetshëm nëse dënohet për të gjitha akuzat kundër saj.

Gjithsesi, garancia për lirim me kusht e gjyshes u rrit në 500,000 dollarë.

‘Unë jam duke thënë një lutje për vëllezërit e motrat e kësaj viktime dhe anëtarët e Departamentit të Policisë në Cincinnati, të cilëve iu desh të përpunonin dhe hetonin këtë skenë të tmerrshme’, tha Deters.

Më Shumë

Vdes një foshnje në Suharekë

Një foshnje është dërguar pa shenja jete nga familjarët e tij, në Qendrën Emergjente në Suharekë. Sipas raportit të Policisë së Kosovës, rasti ka ndodhur...

Bordi i Telekomit me vendim: Punëtorët e avancuar pa kritere të kthehen në pozitat e më hershme

Bordi i drejtorëve i Telekomi të Kosovës me anë të një e-maili që i ka dërguar personelit, njofton se ka marr disa vendime që...

Prizren/ Asfalti i derdhej nga kamioni, shoferi e kupton pas 300 metrave

Sot në rrugën e Krushës në Prizren, një kamion kishte rrezikuar trafikun dhe për pak sa nuk kishte shkaktuar aksident me disa vetura. Sinjalizuesit e...

Biden: Nëse Navalny vdes për Rusinë pasojat do ishin shkatërruese

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, ka thënë se nëse vdes në burg Alexei Navalny, lideri i opozitës, për Rusinë pasojat...

PDK-ja kritikon qeverisjen në Prizren për mungesën e bibliotekës

Rinia e Partisë Demokratike të Kosovës, gjatë së mërkurës në Prizren ka kritikuar qeverisjen aktuale pasi që ka dështuar projekti i bibliotekës në këtë...

Tensione të larta, synime modeste në takimin Biden-Putin

Presidentët Biden dhe Putin takohen të mërkurën në një kohë kur mes dy vendeve ekzistojnë mosmarrëveshje të thella dhe shpresat për arritje të rëndësishme...

Tre të lënduar në një aksident në rrugën Prizren – Gjakovë

Tre persona kanë marrë lëndime trupore si pasojë e një aksidenti mes dy veturave që ka ndodhur sot në rrugën Prizren – Gjakovë, saktësisht...

Gazeta franceze në vitin 1989: Reagimi i Kadaresë ndaj shkrimtarit serb mbi origjinën e shqiptarëve

Nga Aurenc Bebja, Francë – 20 Qershor 2021 “Le Monde Diplomatique” ka botuar, në tetor të 1989, reagimin e shkrimtarit të madh shqiptar Ismail Kadare ndaj shkrimtarit...

Horoskopi i të martës/ Shenjat që do të kenë frymëzim të shkëlqyer dhe intuita të denja për një detektiv!

Dashi Do të mbizotërojë shpirti i skuadrës me kolegët, kur njëri nuk ia del e ndihmon tjetri, pa zili dhe kritika, për të arritur objektivin....

Habit moderatorja: ‘E refuzova yllin e Real Madridrit”

Moderatorja Gea Braha ishte e ftuar në emision sportiv ‘Top Arena’, që i dedikohet totalisht Kampionatit Europian 2021. Braha e nisi karrierën e saj si...

Afati i aplikimit për certifikim të partive politike ka filluar dhe përfundon më 16 gusht

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka njoftuar të gjitha partitë politike se koalicionet, iniciativat qytetare dhe kandidatët e pavarur, të cilët duan të marrin...

”Do të bëjë ‘copa-copa”-Burri i kërkon falje gruas në Suharekë

Gjykata Themelore në Prizren, dega në Suharekë të enjten e ka dënuar me 700 euro gjobë të akuzuarin për lëndim të lehtë trupor dhe...

Vendos KQZ-ja – Dënon Nismën, mbi 950 mijë euro për fushatën e zgjedhjeve lokale

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), ka marrë vendim për ta gjobitur me 350 euro Nismën, pasi ky subjekt politik nuk e ka lajmëruar KQZ-në,...

Fillon realizimi i analizave biokimike në QMF në Gjonaj të Hasit

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtoreshën e Drejtorisë së Shëndetësisë, Narqize Arënliu Hoxhaj dhe drejtorin e Qendrës Kryesore të...

Sulmohen fizikisht dy nxënës në Suharekë, ja çka ndodhi me katër të dyshuarit

Në rrugën “Luigj Gurakuqi” të Suharekës, dje rreth orës 11:00, dy nxënës kanë kërkuar ndihmë për trajtim mjekësor pranë spitalin e Prizrenit, për shkak...

Personi që u gjet i vdekur në një motel të Prizrenit është 64-vjeçar, ishte shoqëruar nga një vajzë

Personi që u gjet i vdekur në një motel të Prizrenit është 64-vjeçar, ishte shoqëruar nga një vajzë Viktima është i gjinisë mashkullore, i lindur...

Lajmet e Fundit