17.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

I grabitet zinxhiri nga qafa

Policia e KosovesNjë femër e vitlindjes 1949, e ka informuar policinë në Prizren për siç thotë ajo, grabitjen e një zinxhiri të artë nga qafa nga ana e një të dyshuari të panjohur.
Ngjarja thuhet të ketë ndodhur në rrugën “De Rada” në Prizren diku rreth orës 13:15 min të datës 20 korrik.

Në atë kohë viktima kishte qenë duke lëvizur në drejtim të shtëpisë së saj, sakaq, befas, i dyshuari e godet nga mbrapa viktimën dhe me forcë ia rrëmben zinxhirin nga qafa që thuhet se vlente rreth 350 euro e më pas ik në drejtim të panjohur.
Sipas viktimës, i dyshuari ishte një djalë i moshës së re, përafërsisht rreth 16-17 vjeç

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Quni: Besoj që institucionet i kanë marrë masat për t’iu përgjigjur sulmeve si ai në Banjskë

Ish-ministri i Mbrojtjes, deputeti i LDK-së, Anton Quni, tha se synimet e grupit terrorist që e sulmoi Policinë e Kosovës para një jave në...

Lirikë stine

Lajmet e Fundit