10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Gratë e KK-së në Suharekë, ndajnë pesë burese për studentë

Provimi-pranus-per studentGratë e punësuara në Komunën e Suharekës, kanë ndarë pesë bursa për studentet e kësaj komune. Bursat janë ndarë për nder të festës së 8 Marsit-Ditës së Gruas.

Mjetet financiare për pesë bursa, ato i kanë siguruar nga mosshpenzimi i dhuratave të ndryshme.

Komision i posaçëm tashmë kanë përzgjedhur pesë studentet, të cilat janë përfituese të burses për vitin shkollor 2013/2014./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Çmimi i derivateve për 24 orët e fundit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë publikoi dje çmimet tavan për derivatet e naftës. Çmimet maksimale janë si në vijim: 1.60 euro për Litër, për produktin...

SBASHK-u nuk ndryshon qëndrim: Greva vazhdon

Sindikata e Bashkuar e Arsimit dhe Shkencës e Kosovës  ka bërë të ditur se greva në arsim do të vazhdojë. SBASHK-u me anë të një...

Lajmet e Fundit