5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Gruaja e denoncon burrin për dhunë në Prizren

Bazuar në dëshminë e saj të dhënë para hetuesve policorë, i dyshuari i ka bërë presion dhe ka ushtruar  dhunë psikike në vazhdimësi, për shkak të mosmarrëveshjeve që kanë me njëri-tjetrin.

Përballë kësaj situate, viktima ka vendosur të kërkojë ndihmën e policisë dhe si rezultat i denoncimit, njësitet policore janë aktvizuar për ta kapur, por i dyshuari është dorëzuar vet në stacion policor.

 

I njëjti është intervistuar në lidhje me veprën për të cilën dyshohet dhe me urdhër të Prokurorit të Shtetit është iniciuar rasti ndaj tij për veprën penale “Dhunë në familje” dhe ndaj viktimës është lëshuar urdhër për mbrojetjen e përkohshme emergjente.

Ndryshe, një urdhër i tillë lëshohet nga Policia kur ka të bëjë me raste që ndodhin jashtë orarit të punës së gjykatave.

Më Shumë

Liverpool në garë me Chelsea-n dhe Arsenal-in për yllin 100 milionësh të Brighton

Liverpool thuhet se është gati të luftojë Arsenal-in dhe Chelsea-n për të nënshkruar me yllin e Brighton, Moises Caicedo. 21-vjeçari ekuadorian e ka pushtuar Premier...

Vdes një punëtor në vendin e punës në një gurthyes në Suharekë

Suharekë- N.M (51-vjeç) dyshohet se ka vdekur në vendin e punës në një gurthyes në Studençan të Suharekës. Lajmin e ka konfirmuar për “Betimi për Drejtësi“,...

Lajmet e Fundit