18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Gruaja e denoncon pas 4 ditësh burrin e saj: Më rrahu e kërcënoi, por shpresoja mos po përmirësohej

Një grua në Prizren dje e ka denoncuar në Polici burrin e saj për dhunë në familje. Rasti dyshohet se ka ndodhur katër ditë më parë në rrugën “Beteja e Kabashit” në Prizren, por gruaja nuk e kishte raportuar menjëherë.

Viktima ishte sulmuar fizikisht nga burri i saj para katër ditësh, por e njëjta nuk e kishte denoncuar duke menduar “se do të përmirësohej dhe nuk do të përsëritej më” një ngjarje e tillë.

Viktima ka deklaruar në Polici se burri i saj e kishte goditur atë me shuplaka, por që dhuna psikike ka vazhduar edhe për disa ditë, ku i njëjti më pas edhe e ka kërcënuar.

I dyshuari supozohet të jetë përdorues i substancave narkotike.

Pasi viktima e ka raportuar rastin, i dyshuari është kërkuar në shtëpi dhe nuk është gjetur, por nuk ka shkuar shumë kur i njëjti është kapur nga Policia dhe është ndaluar për 48 orë.

Ndërsa viktima, me dëshirën e saj është kthyer te prindërit.

/GazetaSinjali/

Më Shumë

Seanca e radhës së Kuvendit të Prizrenit: Fokus në menaxhimin e mbeturinave dhe dhënien e pronave komunale

Të enjten u mbajt mbledhja e radhës e Kuvendit të Prizrenit, ku u shqyrtuan dhe miratuan një sërë pikash të rendit të ditës. Pjesa më...

Zgjatet orari i punës për shërbyesit civilë në Suharekë

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka marr vendim që të zgjatet orari i punës i shërbyesve civilë dhe i Qendrës për shërbime...

Lajmet e Fundit