5.8 C
Prizren
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Gruaja që tentoi t’i jap fund jetës në Prizren arrestohet për dhunë ndaj djalit të saj 12-vjeçar

Një grua shtatzënë ka tentuar t’i jap fund jetës së saj, duke konsumuar një sasi të madhe medikamentesh. Motiv dyshohet të ketë qenë zënka me djalin, të cilin ajo po dyshohet se e ka sulmuar fizikisht.

Burimet nga Prokuroria kanë bërë me dije se 31-vjeçarja ka marrë trajtim mjekësor në spital për shkak të gjendjes shëndetësore dhe më pas është shoqëruar në stacion policor. Ajo po dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj djalit të saj të mitur (12-vjeçar), për çka bashkëshorti i saj ka dëshmuar para zyrtarëve policorë.

Sipas informacioneve që ka Sinjali, akoma s’dihen rrethanat e tjera të rastit dhe kur ka ndodhur vepra për të cilën ajo është arrestuar.

Rasti për Sinjalin e kanë konfirmuar edhe nga Policia në Prizren dhe kanë bërë të ditur se gruaja është ndaluar nën dyshimin për veprën penale “Dhunë në familje”

Më Shumë

DOKUMENTI/ Si jepej leja për ushtrim prostitucioni gjatë Mbretërisë Shqiptare

Arkiva Shqip ka publikuar një dokument që tregon se si ushtrohej prostitucioni gjatë mbretërisë. Fillesat e prostitucionit në vend datojnë që në vitin 1910...

Ancelotti: Merkatoja e janarit ka përfunduar për Real Madrid-in

Carlo Ancelotti konfirmoi se tregu i transferimeve të Real Madridit është “mbyllur” të dielën, duke thënë se asnjë lojtar nuk do t’i bashkohej ose...

Lajmet e Fundit