-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Gruaja shtatzënë tenton t’i jap fund jetës në Prizren

Një grua e moshës 31-vjeçare në Prizren ka tentuar t’i jap fund jetës së saj.

Ajo konsumuar një sasi të madhe medikamentesh me ç’rast i është përkeqësuar gjendja shëndetësore.

Këtë e kanë bërë të ditur burimet e Gazetës Sinjali brenda Emergjencës dhe kanë njoftuar se ajo që e bën edhe me të rëndë rastin është se viktima është shtatzënë. Ajo po trajtohet në repartin e Gjinekologjisë dhe akoma s’dihet gjendja e saj.

Motivi i rastit sipas informacioneve të para dyshohet të jetë një mosmarrëveshje e saj me djalin e saj të mitur.

Policia është njoftuar për ngjarjen, me ç’rasr një njësi policore ka dalë në vendin e ngjarjes për të marrë informacionet e para se si ka ndodhur ngjarja.

Me urdhër të Prokurorit të Shtetit, rasti është iniciuar ‘Vetëvrasje në tentativë’ dhe kanë nisur hetimet që zbardhin motivet dhe rrethanat e rastit.

Më Shumë

Koeficienti / “Mjekë, policë, arsimtarë, prokurorë, KQZ” – 18 kërkesa në Avokatin e Popullit që t`i drejtohen Kushtetueses

Tetëmbëdhjetë ankesa deri tashmë janë dërguar vetëm për një javë në institucionin e Avokatit të Popullit, ku institucione të ndryshme po kërkojnë që Ligji...

Gara shpejtësie në autostradën “Ibrahim Rugova”, Policia shqipton 21 gjoba e konfiskon një veturë

Policia e Kosovës ka njoftuar se kishte marrë para disa ditëve informata se po planifikohej të organizohej një garë shpejtësie në autostradën “Ibrahim Rugova”. Policia,...

Lajmet e Fundit