7.8 C
Prizren
E diel, 17 Tetor, 2021

Gruaja tregon mesazhet që i gjeti bashkëshortit në telefon, ja çfarë i dërgonte ai koleges së tij

Një 57-vjeçare tregon se bashkëshorti i saj është i varur ndaj pornografisë. Ndonëse kanë 30 vite të martuar, ai flet me gra të tjera, të cilave u dërgon foto e video topless.

Rasti i fundit ishte me një kolege të tij. 57-vjeçarja tregon për “Dear Deidre” të “The Sun” se si zbuloi mesazhet tronditëse në telefonin e tij. Ja rrëfimi i plotë:

“Burri im ka bërë seks me një kolege dhe pavarësisht se e di që nuk kanë fjetur bashkë, unë mendoj se ai më ka tradhtuar. Unë jam 57 vjeç, ai është 59 vjeç dhe kemi plot 30 vite të martuar.

Ai punon për një kompani eventesh. Kolegia e tij bëri sikur telefoni i saj i punës ishte prishur që t’i jepte burrit tim numrin e saj personal. Ata të dy punojnë shumë në ambiente jashtë dhe jam shumë e lumtur për këtë sepse nuk dua ta imagjinoj se ç’mund të kishte ndodhur nëse do të punonin në një zyrë.

Po kërkoja numrin e një shoku të familjes në telefonin e burrit tim kur pashë numrin e saj. U bëra kurioze, prandaj hapa mesazhet që kishin shkëmbyer bashkë.

E pashë që ajo kishte nisur gjithçka, duke e bombarduar me tekste flirtuese. Por në vend që t’i thoshte se nuk ishte i interesuar, ai ia kishte kthyer mesazhet. Brenda pak ditësh ajo nisi t’i dërgonte foto topless dhe më pas foto lakuriq.

Edhe burri imi kishte dërguar foto dhe video pornografike. Kjo situatë zgjati për më shumë se dy javë. Burri hyri në dhomë kur kisha në dorë telefonin e tij dhe e kuptoi që kisha marrë vesh çdo gjë.

Ai po bën gjithçka për t’i rregulluar gjërat. Më thotë se nuk e di pse e bëri këtë gjë. Ai ka qenë gjithmonë i varur ndaj pornografisë dhe gjithmonë kam luftuar me këtë problem të tij.

Ai thotë se nuk është i interesuar për kolegen e tij, gjë të cilën e besoj. Por nuk di asgjë tjetër se çfarë mund të ketë ndodhur mes tyre dhe nuk mund të bëj sikur s’ka ndodhur asgjë. Tashmë nuk kam më besim tek ai.”

“Dear Deidre” thotë:

“Tradhtia e bën shumë të vështirë për partnerin që të ketë ende besim në marrëdhënie. Rindërtimi i besimit pas një tradhtie të tillë është i vështirë. Ju nuk mund ta hidhni pas krahëve këtë që ka ndodhur dhe të bëni sikur çdo gjë është mirë mes jush.

A ju ka kërkuar ai me të vërtetë falje? A ju ka thënë vërtetë se sa shumë ju do dhe se sa shumë është penduar?

Thuajini bashkëshortit se keni nevojë të kaloni më shumë kohë bashkë. Kërkojini të jetë i sinqertë dhe po ashtu t’ju dëgjojë sa herë që keni nevojë.

Këshillimi i çifteve mund t’ju ndihmojë. Nëse mësoni pse ndodhi tradhtia e tij, ju mund ta shpëtoni martesën dhe madje ta forconi atë.”

Më Shumë

Njoftim i rëndësishëm nga ATK-ja për masën e subvencionimit të pagës

Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se të punësuarit e formalizuar kanë të drejtë që të aplikojnë për subvencionimin e pagës deri më 15...

Liga Unike, shorti hidhet të dielën

Nesër në orën 11:00 do të hidhet shorti për Ligën Unike, në konkurencën e meshkujve dhe atë të femrave. Te meshkujt në këtë edicion do...

Të premten përfundon votimi jashtë Kosovës

Është duke vazhduar procesi i votimit përmes postës për 15 mijë e 532 qytetarët e regjistruar suksesshëm si votues jashtë Kosovës. KQZ bën të ditur...

Lajm fantastik: Shkencëtarët në Britani i japin goditje fatale sëmundjes së kancerit

Kombinimi i ilaçeve të imunoterapisë mund të sigurojë një trajtim më efektiv dhe me më pak efekte anësore sesa kimioterapia Një trajtim i ri i...

Putini: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë...

Sondazhi nga RTV Dukagjini për Prizrenin: Mytaher Haskuka i LVV-së prin me 44.5%

Sondazhi nga RTV Dukagjini për Prizrenin: Mytaher Haskuka i LVV-së prin me 44.5% RTV Dukagjini ka porositur një sondazh për Prizrenin, i cili është realizuar...

Kamariere, vetëm 23 vjeçe. Mario Balotelli prezanton të dashurën e re

  Mario Balotelli ka gjetur dashurinë e re dhe, ndoshta, edhe qetësinë. Sulmuesi i Adana Demirspor më në fund ka dalë hapur dhe ka zyrtarizuar...

Më 18 tetor të mos mbahet mësimi, të dezinfektohen shkollat, thotë SBASHK-u

SBASHK-u ka kërkuar që më 18 tetor, e hënë, të mos mbahet mësimi nëpër shkolla, por kjo ditë të shfrytëohet për dezinfektimin e tyre...

Specialja kërkon nga Policia e Kosovës që të përgjigjen nëse mund të sigurojnë mbrojtjen në liri të ish-krerëve të UÇK-së

Dhomat e Specializuara në Hagë, kanë lëshuar një urdhër për Policinë e Kosovës për t’u përgjigjur në detaje nëse ata mund të sigurojnë mbrojtjen...

Gjuajti me revole më një aheng në Prizren, Policia interviston të dyshuarin

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në një aheng familjar në Kojushë të Prizrenit, pasi dyshohet se ka shtënë me revole. Sipas njoftimit policor,...

Totaj në takim me komunitetin boshnjak: Do të qeverism bashkë me Prizrenin

Totaj në takim me komunitetin boshnjak: Do të qeverism bashkë me Prizrenin Kandidati për kryetar të ardhshëm të Prizrenit nga PDK, Shaqir Totaj, ka takuar...

Haskuka: Komuna e Prizrenit është vetmja që i ka liruar bizneset nga pagesa

Kandidati i vetëvendosjes për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me deputetët Artan Abrashi dhe Arber Rexhaj dhe kandidatët për asamblistë vizituan afaristët...

Wilder pezullohet nga boksi për gjysmë viti për shkak të nokautit brutal nga Fury

Deontay Wilder është goditur me një pezullim mjekësor gjashtë mujor pas humbjes së tij me nokaut nga Tyson Fury në Las Vegas, një goditje...

Haxhi Avdyli komenton foton ku shihet bashkë me Hashim Thaçin

Deputeti i Listës Guxo, Haxhi Avdyli e ka mohuar se ka qenë pjesë e strukturave të Partisë Demokratike të Kosovës përkundër se i është...

Donaldi zbulon arsyen e ndarjes nga Bora

Bora Zemani dhe Donald Veshaj vijojnë ende të komentohen shumë në media ndonëse i dhanë fund lidhjes së tyre pak muaj më parë. Çifti u...

“Tentova të vrisja veten”/ Arjola Demiri: Përveçse më tradhtonte, burri edhe më rrihte

Duket se martesa i ka lënë plagë të hapura ende aktores Arjola Demiri, e cila ka rrëfyer sërish me banorët e Big Brother. Arjola sot...

Lajmet e Fundit