-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Hajnat “elektricistë”, ndalin rrymën për të vjedhë kabllot e pompën në Landovicë

Energjinë elektrike e patën pengesë, andaj u kujdesen që me fillim ta shkyçin atë.

E pajisjet që e përçojnë rrymën i morën me vete, raporton Klan Kosova.

Por, para se ta bëjnë këtë vjedhje, hajnat patën kohë edhe që materialin e panevojshëm ta djegin pikërisht te deponia e mbeturinave në Prizren, ku edhe kryen vjedhjen.

Por, dëmi prej rreth 2 mijë e 500 eurove do t’i kushtojë edhe më shumë nëse këto kohë ka të reshura.

Kjo pasi uji që potencialisht mund të vije nga deponia mund të shkaktojë dëme në mungesë të funksionimit të makinerisë për këtë punë.

Policia menjëherë u vu në ndjekje të keqbërësve, por qe ende nuk ka të dyshuar e të arrestuar. /Klankosova.tv

 

Më Shumë

Dy vjet nga vdekja e Rasim Thaçit – Cimës

Sot janë bërë dy vite që kur ka ndërruar jetë aktori dhe humoristi i njohur kosovar, Rasim Thaçi – Cima. Cima vdiq më 26 mars...

Shoferit të Rihannas ia vjedhin veturën

Shtëpia e Rihannas duket se nuk do të ndalet së qenuri cak i hajdutëve. Sipas burimeve të TMZ, shoferit të Ririt, i është vjedhur vetura,...

Një gazetar ideal

Lajmet e Fundit