13.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Hajnat nga Shqipëria kapen në flagrancë në Lutogllavë të Prizrenit (VIDEO)

Nga Shqipëria erdhën me një makinë në Prizren.

E të njëjtën, tre persona, shtetas shqiptarë e përdorën atë për të vjedhur në fshatin Lutogllavë të kësaj komune.

Por, lëvizjet e veturës i vërejti Alban Dakaj. Ai u ballafaqua me vjedhësit të cilët e goditën dhe i morën portofolin me gjithë dokumente dhe një shumë parash, njofton Klan Kosova.

Dakaj tha se cak nuk ishte shtëpia e tij, por të fqinjëve mërgimtarë të kësaj zone, që sipas tij edhe disa herë tjera janë thyer.

Për rastin menjëherë u njoftua policia rreth orës 23:00 që dolën në vendin e ngjarjes, e bashkë me banorët, edhe i kapën tre të dyshuarit.

 

4 miliardë e 729 milionë, vlera e kredive nëpër banka

4 miliardë e 729.6 milionë është vlera e kredive të kosovarëve nëpër bankat komerciale e regjistruar në muajin gusht. Banka Qendrore e Kosovës ka njoftuar...

Baldedaj nga AAK-ja kalon në LDK: Pa LDK-në nuk zhvillohet Prizreni

Ilir Baldedaj përmes një postimi në porfilin e tij ka bërë të ditur se rrugëtimin e tij politik do ta vazhdojë në Lidhjen Demokratike...

Lajmet e Fundit