9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

I hapur për investitorët e huaj

bisneset e voelKandidati i PDK-së për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, ka vizituar Shoqatën e Bizneseve të Vogla “ Esnaf” në Prizren. Ai premtoi se në mandatin e ardhshëm do të angazhohet që bizneset e vogla e në veçanti ato të zejeve të rralla të gëzojnë përkrahje edhe më të madhe.

“Bizneset e traditës prizrenase do të jenë prioritet i Qeverisë së ardhshme të Prizrenit, që të ndihmohen dhe të përkrahjes, sepse karshi ringjalljes së traditës së zejeve do të krijohen edhe mundësi të reja atë punës”, tha Muja

Ai tregoi se si kryetar i Prizrenit, ka qenë i hapur për të gjithë investitorët me qëllimin e vetëm që të rritet numri i të punësuarve siç është rasti i “Mehmet Akifit” dhe Fabrikës së Çokoladës.

“Unë edhe në të ardhmen jam i gatshëm që t’i ndihmoj investitorët për të investuar në Prizren, sepse kemi nevojë për investime dhe për një zhvillim të hovshëm”.

Kryetari i Shoqatës “Esnaf”, Edis Çabrat, njoftoi Mujën për historikun e themelimit të kësaj shoqate.

Çabrat, premtoi me këtë rast se së shpejti do të sjell investitor nga Turqia për ndërtimin e një Spitali si dhe për fillimin e punimeve të disa zejeve të moçme./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Italia me pesë skuadra në Champions, mjafton vetëm një kombinim për t’u zyrtarizuar

Italia vijon të kryesojë renditjen e kampionateve elitare të Europës dhe mesjava në kompeticionet europiane, thelloi edhe më shumë diferencën me Gjermaninë ndjekëse. Madje,...

Kirurgu i Spitalit të Prizrenit, Zgjim Berisha aderon në Vetëvendosje

Kirurgu i Spitalit Regjional të Prizrenit, Dr. Zgjim Berisha ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje në Prizren. “Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Prizren çdo ditë e...

Lajmet e Fundit