15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

“Kurilla”, bastioni i Zafirit

BD ne kurillaaKandidati BD-së për kryetar të Prizrenit,Zafir Berisha ka marrë përkrahje të fuqishëm në lagjen “Kurillë”. Hapësira e shkollës nuk ka mjaftuar për t’i zënë të gjithë qytetarët e kësaj lagje të cilët kanë pasur dëshirë të dëgjojnë programin zgjedhor të Berishës.

“Kurilla’ është nga lagjet vendimtare për proceset që kanë ndodhur dhe pritet të ndodhin në Prizren dhe unë jam tepër i nderuar që sot shpalosi programin e Bashkimit Demokratik para jush, si shpresë për një qeverisje të suksesshme për 4 vitet e ardhshme”.

Ai tha se zhvillimi ekonomik është prioritet i i BD-së.“Klasa e korruptuar politike që ka qeverisur vendin deri tash e ka sjellë buze greminës qytetarin prizrenas, prandaj ne nuk duhet të lejojmë edhe më tej këtë gjendje të rëndë por duhet të bëhemi unik për ti dhënë fund të keqes së madhe në Prizren”, tha Berisha.

“Tendencat që vizitën e të madhit Taip Erdogan, kryetarin e Turqisë moderne ta keqpërdor dikush për poenë politike, është e pa pranueshme sepse Taip Erdogan nuk vjen për ta mbështetur të pandehurin Muja, sepse ai duke luftuar krimin dhe korrupsionin në vendin e tij Turqinë e sotme e ka bërë superfuqi ekonomike në Botë”.

Kandidati për Asamblenë Komunale Osman Hajdari foli për synimet e ekipit të Bashkimit Demokratik duke veçuar pjesë nga programi i BD-së. “Ngritja e përgjegjësisë në punë arsim,shëndetësi dhe administratë është domosdoshmëri që qytetari të ndihet komod ndaj institucioneve dhe jo siç është duke ndodhur tash të punësuarit në institucionet publike po sillen si padron të qytetarëve.

Ndërsa Delvina Hoti kandidate për Kuvend të Prizrenit nga kjo lagje kërkoi mbështetje për Bashkimin Demokratik numrin74 dhe liderin e BD-së Zafir Berisha/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

“The Door”, si e gjallëron muzika jetën e njerëzve me nevoja të veçanta

“The Door” është një orkestër e përbërë nga 20 muzikantë të jashtëzakonshëm nga Shkodra, të cilët kanë performuar në festivale në Shqipëri dhe Evropë. Rrugëtimi...

Masakra e ‘Tusuzit’, Selmanaj thotë se nuk do të ndalet thirrja për drejtësi

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj ka thënë se “Lagjja e Trimave”, e meriton këtë emër, për faktin se dha shumë për...

Lajmet e Fundit