0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Haradinaj: Kemi shpërputhje sa i përket mekanizmave zbatues të marrëveshjes

Kurti-Haradinaj14-29Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë pas takimit të liderëve, se ende ka shpresë për një marrëveshje me Vetëvendosjen.

Ai ka treguar se ka shpërputhje sa i përket mekanizmave që kanë të bëjnë me zbatimin të marrëveshjes së mundshme mes LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosjes.

“E vërtetë se ka shpërputhje. Mirëpo, mekanizmat zbatues kemi shpërputhje. Por, ne ende kemi mundësi me qenë bashkë”, ka thënë Haradinaj, shkruan Express.

Ai ka thënë se do të ishte mirë të arrihej një marrëveshje para konstituimit të Kuvendit.

“Elementet e reja do të gjejmë mënyrë me i menaxhuar”, ka shtuar ai.

Lideri i AAK-së është marrë pak edhe me PDK-në dhe Hashim Thaçin. Ka thënë se është mirë që partia që ka qeverisur në dy mandatet e fundit të jetë në gjendje të menaxhojë vetën dhe të luajë rolin e opozitës konstruktive.

“PDK do të ishte mirë t’i shërbejë vendit si opozitë, të ruajnë kontrollin mbi vete”, ka thënë Haradinaj.

Më Shumë

“ Fidani” në Prizren shpall konkurs letrar

Shoqata për Kulturë e Art “ Fidani” në Prizren ka shpallur konkurs letrar për tregim të shkurtë dhe poezi . Konkursi është shpallur me...

Dr. Hasan Arzoallxhiu caktohet udhëheq i spitalit të Prizrenit

Dr. Hasan Arzoallxhiun është caktuar udhëheqës i spitalit “Prim. Dr. Daut Mustafa” në Prizren. Caktimi i Dr. Hasan Arzoallxhiut bëhet pasi drejtoresha ezkekutive Spitalit të...

Lajmet e Fundit