-6.2 C
Prizren
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Berisha: Thumbimi nga rriqrat në Malishevë, në rënie

Rriqri8-20“Thumbimi nga rriqrat është në rënie e sipër, pasi çdo ditë e m ëpak ka raste të thumbimeve”, ka thënë sot drejtori për shëndetësi Hajdin Berisha, në mbledhjen e rregullt të Këshillit të Drejtorëve në Malishevë.

“Përveç rënies së rasteve të thumbimeve, edhe situata epidemiologjike është në kontroll. Aktualisht kemi një rast të shtrirë në klinikën infektive dhe gjendja e pacientit është e mirë dhe jashtë rrezikut për jetë”, tha Berisha.

Edhe drejtorët tjerë, kanë raportuar për aktivitet e tyre që janë dukë bërë në vazhdimësi, në realizimin projekteve të ndryshme dhe ofrimin e shërbimeve për qytetarët e Komunës së Malishevës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shtohen rastet e testimeve për Covid19, bëhet thirrje për imunizim

Këtyre ditëve, Kosova ka shënuar shtim të rasteve të reja me COVID-19 me një tendencë të rritjes në ditët në vijim. Ndërkaq, në vendet...

Një grua sulmon një tjetër në Prizren, për motive xhelozie

Një grua ka sulmuar dhe ngacmuar me fjalë denigruese një grua tjetër, për motive xhelozie. E njëjta më pas është arrestuar dhe ëshë dërguar në...

Lajmet e Fundit