11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Haradinaj: Latifi e ka dëshmuar vetën në qeverisjen e Rahovecit

fushata në RatkocAleanca për Ardhmërinë e Kosovës(AAK) ka vijuar me fushatën zgjedhore në fshatin Xerxë dhe Ratkoc të Rahovecit.

Kandidati i këtij subjekti politik për kryetar të Rahovecit, Smajl Latifi tha se si rezultat i angazhimit të qeverisjes së tij, për më shumë se dy vjet, janë bërë investime që kanë ndikuar direkt në jetën e qytetarëve.

“ Edhe në Xerxë janë bërë investime me peshë, duke nisur nga tubëzimi i rrugëve të fshatit, rregullimi i qendrës së mjekësisë familjare, si dhe investime në rrethojat e shkollës fillore të fshatit. Krejt këto na japin të drejtë morale që të kërkojmë besimin tuaj për një mandat të plotë qeverisës”, tha Latifi.
Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ndërkaq u fokusua në ndershmërinë dhe përkushtimin e kryetarit aktual të Rahovecit, që sipas tij, ka bërë që qytetarët ta ndjejnë komunën si shtëpinë e tyre.

Haradinaj ka folur edhe për rivalët e tij, të cilët i ka cilësuar si të pasinqertë, sepse ata e kanë pasur rastin të dëshmojnë me vepra dhe jo me fjalë deklarimin e tyre se janë për të mirën e qytetarit. “Këtë nuk e kanë bërë dhe kujtohen që vetëm tani në zgjedhje të premtojnë shuma milionëshe dhe të mos bëjnë asgjë. Më pas Haradinaj ka kërkuar që të dilet në zgjedhje dhe të mos tentohet të ndryshohet qeverisja, sepse Smajli ka dëshmuar me vepra dhe jo me fjalë se e do shumë këtë vend”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Erdogan e nderon Halil Kastratin me “Çmimin e Mirësisë”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka nderuar me “Çmimin e Mirësisë”, drejtorin e Shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastratin. Kjo u bë...

Këngëtarja e njohur ndahet nga i dashuri i saj 30 vjet më i ri

Madonna është ndarë nga i dashuri i saj 35 vite më i ri. Kështu bëjnë të ditur mediat e huaja, gjersa thonë se kjo ndodhur...

Lajmet e Fundit