18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Rikonfirmon lirimin nga taksat për veprimtaritë prodhuese

muja prodhimeKandidati i PDK-së për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, rikonfirmoi se në mandatin e ardhshëm do t’i lirojë nga taksat të gjitha veprimtaritë prodhuese të Komunës së Prizrenit. Ai këtë premtim e ka përsëritur sot gjatë një vizite që ia ka bërë NTP “WEB STAR”.

“Ndihem tepër i lumtur që investitorët nga diaspora çdo ditë e më shumë, po sjellin kapitalin e tyre në Kosovë, ku investimet e tyre po ndikojnë drejtpërsëdrejti në zbutjen e papunësisë dhe përmisimin e mirëqenjës në vendin tonë”, tha Muja.

Ai tha se si kryetar i Komunës së Prizrenit, vaxhdimisht ka përkrah investitorët të cilët kanë qenë të interesuar që kapitalin e tyre ta investojnë në komunën e Prizrenit.

“Komuna e Prizrenit posedon pesë zona industriale , të cilat janë në proces të investimeve në rregullim të infrastrukturës përcjellëse dhe ato do jenë në shërbim te investitorëve vendas dhe të huaj”.

Adnan Qovanaj, afarist nga Zvicra, i cili ka investuar rreth një milion euro në veprimtarin prodhuese te metaleve tha se në Prizren ka gjetur mbështetje të pa rezervë dhe vullnet pozitiv nga ana e kryetarit Muja, për ta themeluar biznesin e tij, i cili aktualisht posedon mbi 10 punëtor, ndërkaq planifikimet e tija afatshkurta për zhvillimin e biznesit të tij planifikon të punësoj mbi 120 punëtor./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Jul Deda: Unë e fitova Big Brother Vip. Gjërat do sqarohen!

Aktori Jul Deda ka zgjedhur të flasë dy ditë pas finales se Big Brother Vip, me një video në Instagram. Juli falënderon mbështetësit e...

Ylli i Leipzig në listën e ngushtë të Bayern-it

Bayern Munich me sa duket po shikon drejt RB Leipzig si pjesë e planifikimit të skuadrës për sezonin e ri. Dani Olmo thuhet se...

Lajmet e Fundit