22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Haradinaj merr çmimin Qytetar Nderi i Pukës

Ramush Haradinaj 1Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është nderuar me titullin Qytetar Nderi i Bashkisë së Pukës në Republikën e Shqipërisë.

Në një ceremoni të organizuar enkas në 69-vjetorin e Ditës së Çlirimit të Pukës, çmimin Qytetar Nderi i Bashkisë së Pukës Haradinajt ia ka dorëzuar kryetari i Bashkisë së Pukës, Beqir Arifaj.

Kryebashkiaku i Pukës ka thënë se është nder i veçantë i Pukës dhe pukjanëve që nga sot, bashkëqytetar nderi të tyrin, pikërisht në Ditën e Çlirimit të Pukës, ta kenë kryetarin e AAK-së, heroin dhe ish-kryeministrin e Kosovës, njeriun që dha gjithçka për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës dhe për çështjen shqiptare në përgjithësi, Ramush Haradinajn.

Haradinaj, me rastin e pranimit të çmimit Qytetar Nderi i Bashkisë së Pukës, ka thënë se ky akt është një obligim shtesë, por edhe nder për të personalisht dhe për secilin bashkëluftëtar të tij nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës, për familjen, bashkëpunëtorët, aleancën dhe mbarë vendin. “Lufta për lirinë e Kosovës nuk u bë veç në Kosovë. Ajo u mbështet fuqishëm nga të gjithë ju, e për këtë jemi falënderues dhe mirënjohës njëkohësisht. Ajo që e arritëm të gjithë bashkë me lirinë e Kosovës është arritje për shqiptarët në përgjithësi, por edhe kontribut i yni dhe obligim për lirinë në botën mbarë. Me nderin që po më bëni sot, nderohem unë, nderohen bashkëluftëtarët e mi në UÇK, nderohet Kosova dhe nderohemi të gjithë ne”, ka thënë Haradinaj. (RTK)

Më Shumë

Prizreni përkujton Ditën e Çlirimit me seancë solemne

Qyteti i Prizrenit shënoi sot 25-vjetorin e çlirimit të tij me një Seancë Solemne të Kuvendit Komunal, duke kujtuar me krenari 12 qershorin 1999...

Pas ndarjes nga Besi, Xhensila Myrtezaj këtë person gjithmonë afër vetës

Ndarja e çiftit të njohur, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, është prej kohësh në qendër të vëmendjes. Burime nga gjykata e Tiranës bëjnë me dije...

Lajmet e Fundit