17.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Haradinaj: Miratimi i ligjit për amnisti nuk ka pasur alternativë

Ramush Haradinaj 1Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, partia e të cilit vazhdimisht ka dhënë mbështetjen për procesin e dialogut Kosovë-Serbi, tha se miratimi i ligjit për amnisti nuk ka pasur alternativë.

I ftuar në emisionin politik `Debat` të RTK-së, Haradinaj tha se Kosova është dashur të dërgojë mesazhe të qarta integrimi për serbët e veriut të Kosovës.

Duke folur për zhvillimet e tjera në skenën politike të vendit dhe mundësinë e koalicioneve, Haradinaj përjashtoi çdo mundësi bashkëpunimi me lëvizjen Vetëvendosje,trasmeton Orainfo

I pyetur për mundësinë që AAK-ja të bashkëqeverisë me PDK-në në mandatin e ardhshëm, Haradinaj tha se nuk preferon një koalicion të tillë ndërsa tha se mbetet i hapur për bashkëpunim me LDK-në.

Kryetari i AAK-së tha se po punon maksimalisht për të arritur rezultat sa më të mirë në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit derisa u shpreh i bindur se AAK-ja do të arrijë më shumë se rezultati i zgjedhjeve lokale në vitin 2009, kur kjo parti kishte marrë rreth 20 % të votave të elektoratit.

Më Shumë

Vende s`ka, hotelet e Prizrenit të mbushura me vizitorë gjatë DokuFestit

Për nëntë ditë me radhë sa edhe zgjat DokuFesti në qytetin e Prizrenit, hoteleria dhe gastronomia marrin një shtytje të fuqishme të ardhurash. Ndonëse...

Mbi 2 mijë tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orë dhe mbi 100 aksidente

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, 2 mijë e 310 tiketa trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit nga Policia e Kosovës. Kjo u...

Lajmet e Fundit