28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Haradinaj nis turneun për bashkëbisedim me qytetarët, ndalesa e parë në Prizren

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka nisur ‘turneun’ e tij nëpër komunat e vendit për të bashkëbiseduar me qytetarët për problemet e tyre.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se sot janë në Prizren, në qendrën Evropa, me fillim nga ora 18, për të vazhduar pastaj në qendrat e tjera.

“Do fillojmë sot me një cikël bisedimesh me qytetarët tanë. Nisim në Prizren, për të vazhduar ditëve tjera në qendra të tjera”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Haradinaj tha se krijimi i hendekut në mes të qeverisë e qytetarëve , kanë sjellë institucionet në prag të kolapsit.

“Kohërat e ndjeshme për Kosovën dhe qytetarët e saj, kërkojnë sinqeritet e bashkëbisedim mes nesh. Krijimi i hendekut të madh qeveri-qytetar, krizat në çdo pore të shoqërisë, kanë sjellë qytetarin e Kosovës në ditë jo të mira për të dhe institucionet e Kosovës në prag të kolapsit”, ka shkruar ai.

“Jeni të mirëseardhur të flasim hapur, të ndajmë brengat tona, të kërkojmë dhe të gjejmë zgjidhje”.

Më Shumë

Para seancës në Hagë, Jakup Krasniqit i hiqet kravata

Një zhvillim i paprecedent ka ndodhur në Dhomat e Specializuara të Hagës. Para nisjes së seancës së sotme, Jakup Krasniqit i është hequr kravata që...

Zhduken motër e vëlla në Prizren

Një grua në Prizren, ka raportuar në polici se vajza dhe djali i saj janë larguar nga shtëpia dhe nuk janë kthyer më. Rasti është...

Lajmet e Fundit