22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Haradinaj nis turneun për bashkëbisedim me qytetarët, ndalesa e parë në Prizren

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ka nisur ‘turneun’ e tij nëpër komunat e vendit për të bashkëbiseduar me qytetarët për problemet e tyre.

Haradinaj, përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se sot janë në Prizren, në qendrën Evropa, me fillim nga ora 18, për të vazhduar pastaj në qendrat e tjera.

“Do fillojmë sot me një cikël bisedimesh me qytetarët tanë. Nisim në Prizren, për të vazhduar ditëve tjera në qendra të tjera”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

Haradinaj tha se krijimi i hendekut në mes të qeverisë e qytetarëve , kanë sjellë institucionet në prag të kolapsit.

“Kohërat e ndjeshme për Kosovën dhe qytetarët e saj, kërkojnë sinqeritet e bashkëbisedim mes nesh. Krijimi i hendekut të madh qeveri-qytetar, krizat në çdo pore të shoqërisë, kanë sjellë qytetarin e Kosovës në ditë jo të mira për të dhe institucionet e Kosovës në prag të kolapsit”, ka shkruar ai.

“Jeni të mirëseardhur të flasim hapur, të ndajmë brengat tona, të kërkojmë dhe të gjejmë zgjidhje”.

Më Shumë

Krasniqi, Kurtit: I ke gënjyer kryetarët se do të kenë takim me Elbertin e i ke çu në zyrë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, i tha kryeministrit të vendit, Albin Kurti, se po sillet si gazetar mediokër e jo si kryeministër. Raportimin e Kurtit...

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas...

Lajmet e Fundit