18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Haradinaj: Thaçi nuk di të qeverisë me Kosovën

ramush haradinaj, drejtimi i riAleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot ishte në vendin që në zgjedhjet lokale doli fitues kandidati i saj. AAK e ka kërkuar votën edhe nga qytetarët e Obiliqit, vend ky i dritave dhe tymit të tepërt.
Këto të dyja janë me bollëk, por me bollëk kanë qenë edhe votat që kandidatit të AAK-së, Xhafer Gashit i dhanë fitoren në zgjedhjet lokale që u mbajtën në dhjetorin e kaluar.

Për këto vota, sot i falënderoi edhe i pari i kësaj partie, Ramush Haradinaj, që kishte shkuar edhe njëherë që tua kërkoj besimin për votë.

Haradinaj, u tha qytetarëve të Obiliqit, se ata i kishin dhënë një mesazh shpresëdhënës për fitoren e AAK-së edhe në zgjedhjet nacionale.

“Ishte një kohë jo e lehtë, e ju na e dhatë një mesazh gjithashtu që me konceptin e Aleancës ka vend edhe fitorja. Na e morëm këtë mesazh prej juve dhe tash po e nisim edhe për në zgjedhjet nacionale”, ka thënë Haradinaj.

E pa i kujtuar edhe dëshmorët, ata që dhanë jetën për lirinë e vendit, Haradinaj tha se nuk mund të shpaloste programin e tij politik.

E me këtë program Haradinaj, synon fitoren dhe pozitën e kryeministrit, duke e akuzuar qeverisjen e kaluar se nuk ka ditur të qeverisë me vendin.

“Janë bashkuar të gjitha argumentet që ne ta bëjmë vendin si duhet. Kosova mund të bëhet. Nuk duhet me u nisë prej gjendjes së sotme, dhe prej asaj se si është qeverisur deri më tash. Ata nuk e kanë kuptuar se çka është mënyra e qeverisjes”, ka thënë Haradinaj.

E sipas tij një mandat më shumë për qeverisjen e kaluar, do të ishte fatal.

Më Shumë

Shënohet 81-vjetori i lindjes së Ukshin Hotit, Kurti viziton shtëpinë muze

Me rastin e shënimit të ditëlindjes së 81-të të profesorit dhe mendimtarit politik, Ukshin Hoti, kryeministri Albin Kurti mori sot pjesë në ngjarjen e...

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

Oferta Verore në Hotel Holiday, Velipoj  Përjetoni një pushim të mrekullueshëm në bregdetin e Velipojës me ofertën tonë të veçantë!  Hotel Holiday Data e vlefshmërisë: Deri më...

Lajmet e Fundit