14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Hashim Thaçi dhe Edi Rama i dalin në ndihmë Gruevskit më 17 maj

Më 17 maj Edi Rama dhe Hashim Thaçi do të jenë në Tetovë derisa opozita maqedonase do të protestoj në Shkup.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe zëvendëskryeministri dhe Ministri i Jashtëm i Kosovës Hashim Thaçi do të nderohen në Tetovë më 17 maj nga Universiteti i Tetovës. Ata do të marrin çmimin Honoris Causa.

Po në këtë datë do të protestohet në Shkup, kundër Qeverisë Gruevski, në protestat e thirrura nga lideri i opozitës Zaev.

Derisa kundër Kryeministrit maqedonas do të protestohet në Shkup, Rama e Thaçi ndihmojnë Gruevskin në Tetovë.

Tirana dhe Prishtina janë kritikuar nga analistët për qëndrimet e tyre ndaj ngjarjeve të fundit në Kumanovë.

Më Shumë

Edona Kryeziu kërkon që AMF-ja në fshatin Xërxë të shndërrohet në QMF

Kuvendi Komunal i Rahovecit ka mbajtur sot seancë, në të cilën është debatuar për tema të ndryshme. Edona Kryeziu, asambliste e LDK-së në Rahovec, në...

Ballkani kurorëzohet me titullin e kampionit – pamje nga festa

Skuadra e Ballkanit është kurorëzuar me titullin e kampionit për edicionin e garave 2022/23 në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll. Portokallezinjtë e Suharekës...

Lajmet e Fundit