16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Konfiskohet drogë në vlerë rreth 70 mijë euro në Suharekë, arrstohen katër të dyshuar

Policia e Kosovës njofton se në bashkëpunim me Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë dhe prokurorinë, kanë arrit të realizojnë identifikimin e katër personave të dyshuar për kryerjen e vprës penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikeve”.    

Policia bën të ditur se lidhur me rastin është njoftuar Prokuroria dhe në vazhdën e operacionit policor me autorizim nga prokurorija kujdestare është realizuar kontrolli i shtëpisë së të dyshuarit me iniciale (S. S.) në fshatin “Grekoc” të Suharekës.

Gjatë kontrollit si prova/dëshmi materiale janë sekuestruan si  në vijim: 5 paketime të mbushura me substancë të dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë 50.600, kilogram, 1 pushkë gjuetie dhe 30 fishek, 1 diviar, 1 veturë, 1 telefon Samsung me kartela të operatorëve Vala dhe Ipko, 1 peshore digjitale, para të gatshme, 1 mijë e 425 euro, 1 Iphone 12 pro, 1 telefon Samsung, 1 telefon Iphone XS, 1 telefon Nokia, 1 veturë BMW”, thuhet në njoftimin e PK-së.

Të dyshuarit e  arrestuar janë  intervistuar në prezencë të avokatit mbrojtës dhe me vendim të prokurorit të shtetit ndalohen për 48 orë për procedura të mëtejme ligjore.

Ndërsa, thuhet se vlera e substancës së dyshuar narkotike e cila është konfiskuar është rreth 70 mijë euro.

Njoftimin e plotë të PK-së mund ta gjeni këtu

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

“Mat Moto” sjell motoçikleta elektrike

 

Më Shumë

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Spitali i Prizrenit pezullon operacionet e planifikuara, shkak mungesa e një ilaçi

Spitali i Prizrenit ka pezulluar operacionet e planifikuara (elektive) për shkak të mungesës së “Fentanil”-it, ilaç që përdoret kryesisht si qetësues dhimbjesh (analgjezik). Ndërkaq, operacionet...

Lajmet e Fundit