22.8 C
Prizren
E enjte, 11 Gusht, 2022

Nesër është dita e parë e Fitër Bajramit

xhamiaKryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton opinionin e gjerë se muaji i madhëruar i Ramazanit përfundon sot. Dita e parë e festës së Fitër Bajramit është të nesër.

Manifestimi qendror i festës së FitërBajramit për Kosovë mbahet në Xhaminë Xhaminë e Madhe, në Prishtinë. Manifestimi fillon në orën 5:00, me faljen e namazit të sabahut, pastaj do të ketë ligjërata tematike kushtuar kësaj feste nga effendi Ajni Sinani.

Namazi i Fitër Bajramit falet në orën 6:12 minuta, nën udhëheqjen e dr. Hajredin Hoxhës, ndërsa hytben e Fitër Bajramit do ta mbajë Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava.

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ua uron festën e Fitër Bajramit të gjithë besimtarëve dhe opinionit të gjerë , duke e lutur Zotin që t’ua ketë pranuar agjërimin, lutjet dhe ibadetet.

Më Shumë

Policia u bllokoi skafet, pas Vlorës edhe Velipoja në protestë

Pronarët e skafeve në Velipojë kanë dalë në protestë, për të kërkuar zgjidhjen e problemit të bllokimit të mjeteve të tyre detare, pasi thonë...

Konflikt familjar në Suharekë: Djemtë i dalin në krah nënës së tyre, kapen me babain për ta ndalur dhunën

Një rast i dhunës në familje ka ndodhur në fshatin Studençan të Suharekës. Kryefamiljari dyshohet se pas një fjalosjeje me bashkëshorten e tij e ka...

Lajmet e Fundit