1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Haskuka akuzon opozitën: Nënshkruan listën për mëditje, munguan për buxhetin e qytetarëve

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka fajësuar opozitën për dështimin e seancës së jashtëzakonshme, në të cilën ishte parapar shqyrtimi dhe miratimi i propozim-buxhetit për vitin 2022, si dhe parashikimi për vitet 2023 dhe 2024.

Sipas tij, kuvendarët e opozitës nënshkruan për buxhetin personal, kurse e bojkotuan atë komunal.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "KUVENDI KOMUNES SKUP?TINA OPŠTINE 08 2021 Mbledhje Vanredna sednica Ola?anustu Nr Imciprezime 2 Shabanaj Agnesa Sinana Nenshkriml Potpis M Partia LW AAK AAK PDK M Bytygi Elezkurta Azem Durmisi Bega Alishan? Bllaca VAKAT Nisma AAK PDK PDK LDK Nisma Bushrani Nazife Petrit Hoxhaj Pranverim Berisha Hoxha Jakupi Sabina LW Pavarur Nisma VAKAT PDK LDK NDS KDTP KDTP Nisma Adar M alus M 41 M Kabashi Krasniqi PDK PDK PDK Nisma AAK LDK M Kalmals"

Në mungesë të kuorumit, seanca është shtyrë për një ditë tjetër.

“Vënë nënshkrimin për buxhetin personal, por mungojnë për buxhetin komunal”, shkruan Haskuka.

“Seanca e tretë kur mungojnë kuvendarët e PDK, LDK, AAK dhe Nisma, por shumë interesante që janë nënshkruar në listën për mëditje”.

“Shumë dëshpëruese që rialokimi i buxhetit për gratë lehona në një vit të pandemisë nuk votohet. Falënderoj ata që ishin në sallë dhe I pritën kolegët për një kohë të gjatë. Qytetarët do të ju ndëshkojnë me 17 tetor!”.

Mund të jetë një imazh i 4 persona, duke përfshirë Adem N Shabanaj, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

Më Shumë

Mesazhi i eurodeputetëve për Serbinë: Nëse s’e pranoni marrëveshjen me Kosovën, do të bëheni si Irani i Evropës

Deputetët e Parlamentit Evropian ua kanë bërë të qartë homologëve të tyre në Parlamentin e Serbisë se çfarë mund të ndodhë nëse Serbia nuk...

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Lajmet e Fundit