9.9 C
Prizren
E martë, 19 Tetor, 2021

Haskuka akuzon opozitën: Nënshkruan listën për mëditje, munguan për buxhetin e qytetarëve

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka fajësuar opozitën për dështimin e seancës së jashtëzakonshme, në të cilën ishte parapar shqyrtimi dhe miratimi i propozim-buxhetit për vitin 2022, si dhe parashikimi për vitet 2023 dhe 2024.

Sipas tij, kuvendarët e opozitës nënshkruan për buxhetin personal, kurse e bojkotuan atë komunal.

Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "KUVENDI KOMUNES SKUP?TINA OPŠTINE 08 2021 Mbledhje Vanredna sednica Ola?anustu Nr Imciprezime 2 Shabanaj Agnesa Sinana Nenshkriml Potpis M Partia LW AAK AAK PDK M Bytygi Elezkurta Azem Durmisi Bega Alishan? Bllaca VAKAT Nisma AAK PDK PDK LDK Nisma Bushrani Nazife Petrit Hoxhaj Pranverim Berisha Hoxha Jakupi Sabina LW Pavarur Nisma VAKAT PDK LDK NDS KDTP KDTP Nisma Adar M alus M 41 M Kabashi Krasniqi PDK PDK PDK Nisma AAK LDK M Kalmals"

Në mungesë të kuorumit, seanca është shtyrë për një ditë tjetër.

“Vënë nënshkrimin për buxhetin personal, por mungojnë për buxhetin komunal”, shkruan Haskuka.

“Seanca e tretë kur mungojnë kuvendarët e PDK, LDK, AAK dhe Nisma, por shumë interesante që janë nënshkruar në listën për mëditje”.

“Shumë dëshpëruese që rialokimi i buxhetit për gratë lehona në një vit të pandemisë nuk votohet. Falënderoj ata që ishin në sallë dhe I pritën kolegët për një kohë të gjatë. Qytetarët do të ju ndëshkojnë me 17 tetor!”.

Mund të jetë një imazh i 4 persona, duke përfshirë Adem N Shabanaj, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

Më Shumë

Quni kërkon votëbesim për kryetar të Prizrenit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, në kuadër të fushatës zgjedhore edhe sot ka kërkuar votën e qytetarëve për 17 tetor. Ai,...

Robert Berisha: Vajza jonë nuk e di se unë dhe Nora jemi divorcuar

Robert Berisha së fundmi ka folur sërish për divorcin me Nora Istrefin, me të cilën ka edhe një vajzë. Këngëtari tha në emisionin “Goca dhe...

Lushaj: Qytetarët me votën e tyre të vendosin për vete

Kandidati i pavarur për kryetar të Prizrenit, Milazim Lushaj, ka votuar bashkë me bashkëshorten e tij. Ai në prononcim për KosovaPress, falënderoi të gjithë personat...

Policia e Kosovës shqipton mbi 400 gjoba për mosrespektim të masave

Policia e Kosovës po vazhdon që të shqiptojë gjoba për qytetarët të cilët nuk po i respektojnë masat antiCOVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit ka...

Kamariere, vetëm 23 vjeçe. Mario Balotelli prezanton të dashurën e re

  Mario Balotelli ka gjetur dashurinë e re dhe, ndoshta, edhe qetësinë. Sulmuesi i Adana Demirspor më në fund ka dalë hapur dhe ka zyrtarizuar...

Situatë e qetë te selia e Vetëvendosjes në Prizren

Situata është e qetë te selia e Vetëvendosjes në Prizren. Anëtarët e saj nuk pranuan prononcime, me arsyetimin se janë duke pranuar telefonata nga vëzhguesit...

Nëntë ish-deputetët e Kosovës që nuk arritën të mbesin në garë për kryetarë të komunave

Nëntë ish-deputetë të Kuvendit të Kosovës, nuk kanë arritur të mbesin në garë për kryetarë të komunave pasi nuk janë futur në balotazh në...

Newcastle e dëshiron Zidanen

Newcastle United është duke menduar seriozisht për zëvendësimin e trajnerit aktual, Steve Bruce. Drejtuesit arabë, që blenë klubin e Premier Ligës së fundmi, po mendojnë...

A ka nevojë ndonjëri prej kandidatëve “me i fry hoxha”, përgjigjet Fatmir Latifaj

Hoxhë Fatmir Latifaj u ka bërë thirrje qytetarëve të dalin në votime, që të vendosin vetë se kush t’i drejtojë ata për katër vitet...

22 mijë tifozë do të jenë të pranishëm kundër Polonisë në ‘Air Albania’

Shqipëria nuk ka luajtur asnjëherë në histori në Botëror, madje as që e ka menduar diçka të tillë, sikur edhe t’i afrohej këtij objektivi....

Rezultati i fundit në Prizren

Nga numërimi i deritanishëm i votave në Prizren, po prin Mytaher Haskuka i Lëvizjes Vetëvendosje mw 40.72 për qind të votave, e pas tij...

Propozohen prova të reja në rastin e rrënimit të aneks objektit “Abi Çarshia”

Në Gjykatën Themelore në Prizren, sot ka vazhduar shqyrtimi gjyqësor në rastin ku po akuzohet Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes...

Sauditët ofrojnë 200 mln euro për Superkupën e Italisë

Sheikët arabë po shfaqen gjithnjë e më shumë në botën e sportit. Sidomos Arabia Saudite, ku shembulli i fundit ishte blerja e Neëcastle, po...

Voton Shaqir Totaj: Deri tani kemi folur ne, sot flasin qytetarët

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij ka votuar sot në qendrën e...

Migjeni në madhështinë e fjalës

Tetori i Dritëroit, është edhe tetori i Migjenit – është shprehur Moikom Zeqo – sepse poetët janë peshorja e botës dhe universit. Kjo datë që...

17 vjet nga tragjedia e maturantëve të Malishevës

Sot bëhen 17 vjet kur 15 maturantë të shkollës së mesme “Abdyl Frashëri” nga Malisheva kanë humbur jetën gjatë një ekskursioni që po bënin...

Lajmet e Fundit