10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Haskuka dëgjon kërkesat e banorëve të Hasit për buxhetin e vitit 2022

Sot ka filluar seria e dëgjimeve publike për hartimin e buxhetit për vitin 2022.

Mbledhja u mbajt në fshatin Gjonaj, me banorët e rajonit të Hasit, të cilin e hapi kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka.

Më pas drejtoresha e Ekonomisë dhe Financave, Leonora Çerreti vazhdoi me prezantimin e planifikimit të buxhetit 2022-24.

Gjatë këtij takimi të pranishëm ishin edhe drejtorët komunal, të cilët pranuan propozimet dhe kërkesat e banorëve të këtij rajoni.

Ky është dëgjimi i parë publik për hartimin e buxhetit për vitin 2022, ndërkaq javën e ardhshme do të mbahen edhe pesë dëgjime të tjera.

 

Më Shumë

14 ndjesitë që përjeton trupi kur bën seks

Po, përpos kënaqësisë, janë edhe 14 ndjesi të tjera! 1. Të shtohen rrahjet e zemrës. 2. Të shpeshtohet frymëmarrja. 3. Skuqesh në zona specifike, zakonisht në shpinë...

Kryetari i SBASHK-ut: Kontrata kolektive është valide, MASHT-i nuk mund ta shkëpus njëanshëm

Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, ka njoftuar Sindikatën e Bashkuar të Arsimit, ditë më parë se nuk do të vazhdojë me zbatimin e...

Moti për sot

Lajmet e Fundit