28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Haskuka viziton fermerët të cilët kanë përfituar subvencione

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Agron Limani, kanë vizituar njërin nga 16 fermerët të cilët kanë përfituar subvencione në kuadër të projektit “Ngritja e pemishtes me pemë të imëta-dredhëza”.

Ky projekt ka për qëllim furnizimin e tregut me prodhime të freskëta vendore dhe rritjen e sipërfaqeve të mbjela me pemë të imëta, duke synuar zhvillimin e ekonomisë së vendit dhe rritjen e mirëqenies së familjeve të fermerëve.

Më Shumë

“I dua 300 euro ose e pëson keq”/ Djali kërcënon nënën në Prizren

Një nënë është kërcënuar nga djali në Prizren. Ajo ka raportuar në polici se djali i ka kërkuar para duke e kërcënuar. Në dëshminë e saj...

Moti sot dhe nesër

Sot dhe nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i nxehtë me diell dhe vranësira. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius,...

Lajmet e Fundit