16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Haziri: Jabllanovic të largohet, po i rrezikon edhe serbët

LutfiHaziri5-30Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri thotë se ministri Aleksandër Jabllanovic, nga ministër për kthim duhet të bëhet ministër për largim.

Ai ka thënë se ministri Jabllanovic duhet të largohet, sepse po e rrezikon edhe popullin e tij.

Ndërkaq, shkruan ai, me deklaratat e tij, Jabllanovic e ka varrosur veten politikisht.

Mesazhi i plotë i publikuar në Facebook:

Nga ministër për kthim, bëhet ministër për largim!

Deklarata e ministrit Jabllanovic është e zeza e vetvetes, ngase me atë deklaratë, ai pos që ka prekur ndjenjat e nënave shqiptare, i ka qitë hije t’keqe vetes, kurse dëme i ka shkaktuar edhe popullit të tij. Në vend se të jetë njëmend ministër për kthim, ai jo që po i kthen ata, por po largon, e po e rrezikon qenien e popullit të tij. Mirëpo, shoqëria e jonë nuk duhet të bie pre e deklaratave të pamatura të kujtdo qoftë, e as të personit në fjalë. Nuk bëhet fjalë këtu për shkarkim, por ka ardhur koha që politikanët të reflektojnë dhe Jabllanovic të largohet sepse, përfundimisht, e ka varrosur veten politikisht!

Më Shumë

BE “e shqetësuar” për forcimin e bashkëpunimit Serbi-Rusi

Bashkimi Evropian ka shprehur shqetësimin për forcimin e raporteve midis Serbisë dhe Rusisë, pasi këto dy shtete nënshkruan një marrëveshje për bashkëpunim në sferën...

QKMF në Prizren pranon donacion nga ASB në vlerë rreth 10.500 euro

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me zyrtarë të ekzekutivit, sot morën pjesë në ceremoninë e ndarjes së ndihmave nga Organizata Gjermane ASB...

Lajmet e Fundit