19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Hidhet shorti për grupet e Ligës së Konferencës – Ballkani në Grupin C

Nga ora 14:30 është hedhur shorti për grupet e Ligës së Konferencës, i cili u mbajtë në Monaco dhe kampioni i Kosovës, Ballkani, u tërhoq në Grupin C.

Në Ligën e Konferencës ka përfunduar shorti i cili përfshiu 32 skuadra – 12 kualifikuese automatike, dhjetë fitues të “play-off”-it të Ligës së Konferencës dhe dhjetë skuadra që transferohen nga humbjes e “play-off”-it të Ligës së Evropës.

32 skuadrat e ndara në katër vazo, u bazuan në renditjen e koeficientit të klubit.

Pjesë e shortit ishin edhe ekipe të njohura si Dinamo Zagreb, Eintracht Frankfurt, Lille, Aston Villa, Fenerbahce, Besiktas, Fiorentina dhe kampioni i Kosovës, Ballkani.

Ballkani u tërhoq në Grupin C, së bashku me Dinamo Zagrebin, Astana dhe Viktoria Plzen.

Asnjë ekip nuk mund të luajë me një ekip tjetër nga vendi i tij. Faza e grupeve luhet të enjten nga 21 shtatori deri më 14 dhjetor, duke filluar në orën 18:45 dhe 21:00.

 

Grupet e Ligës së Konferencës

Grupi A: Lille, Slovan Bratislava, Olimpija Ljubljana, Klaksvik;

Grupi B: Gent, Maccabi Tel-Aviv, Zorya, Breidablik;

Grupi C: Dinamo Zagreb, Viktoria Plzen, Astana, Ballkani;

Grupi D: Club Brugge, Bodo/Glimt, Besiktas, Lugano;

Grupi E: AZ Alkmaar, Aston Villa, Legia, Zrinjski;

Grupi F: Ferencvaros, Fiorentina, Genk, Cukaricki;

Grupi G: Eintracht Frankfurt, PAOK, HJK Helskinki, Aberdeen;

Grupi H: Fenerbahce, Ludogorets, Spartak Trnava, Norsjealland;

Më Shumë

NATO e shqetësuar: Situata e sigurisë në Kosovë ka mundësi për përkeqësim

NATO-ja dhe forca e saj paqeruajtëse në Kosovë, e njohur me shkurtesën KFOR, janë “shumë të shqetësuar për situatën e sigurisë dhe mundësitë e...

Ky është i riu që u therr me thikë dhe u hodh nga vetura në qendër të Prizrenit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë pas mësnatës në lagjen ‘Badezhderhane’ afër Piceria Linda në Prizren. Një person është është therrur me thik nga...

Lajmet e Fundit