18.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Totaj me bashkëpunëtorë bënë homazhe për nder të 25-vjetorit të Epopesë së Vrrinit

Për nder të 25-vjetorit të Epopesë së Vrrinit, të premten kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, së bashku me nënkryetarin Kujtim Gashi, kryesuesen e Kuvendit Komunal, Antigona Berisha-Bytyqi, zyrtarë të ekzekutivit dhe përfaqësues të shoqatave të dala nga lufta, kanë bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve në Landovicë, si dhe në shtatoret e heronjve të kombit Selajdin Berisha e Xhevat Berisha.

Asociation “Loyola-Gymnasium” shpall të lirë këtë vend pune

Gjatë Epopesë së lavdishme të Vrrinit nga 1 deri 5 shtator 1998, në përballje me armikun ranë në altarin e lirisë 28 pjesëtarë të UÇK-së.

“Me mirënjohje e përulje sot kujtojmë veprën e dëshmorëve për lirinë që e gëzojmë në Kosovën e pavarur. Lavdi dëshmorëve, martirëve dhe heronjve të gjallë”, është shprehur kryetari Totaj.


Reklamë

RENELUAL TAHIRI prezenton tipet e banesave në kompleksin “Green Avenue” Blloku B !
Për më shumë informata na vizitoni në pikën tonë të shitjes përballë ‘Premium Park Hotel”.
Si dhe mund të na kontaktoni:
+383 44 128 112 ; +383 49 613 613
Kliko videon 

Më Shumë

Messi dërgon Argjentinën në një tjetër finale të Copa America

Kampionia në fuqi, Argjentina, rezervoi vendin e saj në finalen e Kupës së Amerikës, pasi golat e Julian Alvarez dhe Lionel Messi i dhuruan...

Zyrtare: Kosova ka 1 milion e 586 mijë banorë

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka mbajtur një konferencë, ku ka shfaqur statistikat preliminare të regjistrimit të popullsisë që ishte mbajtur në maj të...

Lajmet e Fundit