11.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Hije të humbuna

Enver Sulaj

Kambët më ranë sot tue kërkue rrajët e mia
Kurrkund lajmëtarë
As fjalë të lanuna peng.

Lisat kanë gjethue e i kanë ba hije zjarrmisë.

Kah mbramja
gjethet e blinit lëshuen aromën e kandshme.

Rrëfimi për luftën ashtë në fillim
Kur ka me mbarue kujtimi për natën
që m’i dogji neuronet?

Sa herë vij në këtë qytet
Më dalin para sysh hije të humbuna.

E zhduken sapo u flas
Dhe ndalem me ndërrue ndonjë fjalë përmallimi.

Prishtinë,
2021

Më Shumë

50 euro gjobë, policia paralajmëron sërish këmbësorët që nuk respektojnë rregullat në trafik

Më 3 prill ka hyrë në fuqi Ligji I Ri për Rregullat e Trafikut Rrugor. Me këtë rast, policia ka paralajmëruar edhe një herë këmbësorët...

Nagavci: Projektligji për tekstet shkollore përmirëson cilësinë e arsimit

Të premten në Komisionin për Arsim të Kuvendit të Kosovës është diskutuar për Projektligjin për tekste shkollore, të cilin është duke e kundërshtuar opozita. Madje,...

Lajmet e Fundit