24.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Hoxhë Mazllami flet për rrahjen e Valon Sylës: Është haram

Sulmi ndaj gazetarit Valon Syla, ka shkaktuar reagime të shumta në vend. Deri sa rastin në fjalë e kanë denuar politikanë, gazetarë, aktivisitë të shoqërisë civile, hoxha nga Prizreni, Mazllam Mazllami ka thënë se nuk ka dëgjuar për një akt të tillë dhune.

Hoxha Mazllam për “Debat Plus” të TV Dukagjini, ka thënë se Islami nuk e lejon dhunën, sidomos në muajin e shenjtë të Ramazanit.

Syla / Pamje nga momenti i sulmit ndaj gazetarit Valon Syla

“Me keqardhje, nuk i përdori rrjetet sociale, nuk kam dëgjuar për këtë rast. Por në Islam nuk mund të lejohen veprime të tilla, sidomos në agjerim, në Ramazan, është haram”, u shpreh Mazllami.

Ndryshe, ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka njoftuar se të dyshuarit për dhunë ndaj Valon Sylës tashmë janë arrestuar.

“Pas një pune intenzive të Policisë së Kosovës, tashmë janë arrestuar tre sulmuesit e gazetarit Valon Syla. Përgëzoj Policinë e Kosovës për përkushtimin dhe profesionalizmin që garanton siguri për të gjithë si dhe sundim të rendit dhe ligjit.” – shkroi Sveçla.

=========

Një ndër tipet e banesave në kompleksin “Parku”.

Bëhu me banes në zemër të Prizrenit pranë Lumbardhit dhe Parkut!

#quality #contrucion #design #park

+383 44 128 112

www.renelualtahiri.com

Mund të jetë një imazh i divan dhe dhomë ndenjjeje

Më Shumë

Qytetari dënohet me 200 euro pasi hodhi mbetje inerte në hapësirë publike në Suharekë

Një qytetar është dënuar me 200 euro gjobë për hedhje të mbetjeve inerte në hapësirë publike në Komunën e Suharekës. Këtë e ka bërë të...

Newcastle kërkon dy yjet e Leicester

Anësori i Leicester City, Harvey Barnes është i etur për një lëvizje te Newcastle United nëse Magpies përpiqen fort për ta nënshkruar atë, sipas...

Lajmet e Fundit