18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Ndërprerje në furnizimin e ujit në Prizren dhe Malishevë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar konsumatorët se sot me datën 26.04.2024 prej orës 10:20 për shkak të defektit të shkaktuar në gypin fi 300 mm nga firma “Eskavatori” do të paraqitet problem me furnizim të ujit të pijes në këto Lagje:

Lagjja ‘Bazhderhane’
‘Petrova’
Lagjja ‘Nënë Tereza’

Ekipet operative janë duke punuar në sanimin e këtij defekti dhe me rastin e sanimit, do të rikthehet furnizimi i rregullt me ujë të pijes, thuhet në njoftimin e KRU “Hidroregjioni Jugor” në Prizren.

Gjithashtu, KRU “Hidroregjioni Jugor”, Njësia e Malishevës, ju njofton se sot nga ora 10:00 deri në ora 17:00 do të ketë ndërprerje të energjis elektrike sipas njoftimit të KEDS-it, për shkak të punimeve të planifikuara në tensionin e lartë, kjo ndërprerje do të vazhdoje për dy muaj me reduktime.

Si pasoj e kësaj do të ketë edhe ndërprerje të furnizimit me ujë të pijes për të gjithë konsumatorët në Njësinë e Malishevës në përjashtim të atyre që furnizimi kryhet me gravitet.

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Peci: Bujqit e Rahovecit deri më tani janë përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, po qëndron në Rahovec në shënim të Ditës së Verës ku së bashku me përfaqësues...

A do të luajë Mbappe në finalen e Kupës? Përgjigjet Enrique

Paris Saint-Germain mbylli me sukses Ligue 1. Skuadra nga kryeqyteti francez mbeti e pamposhtur jashtë shtëpisë në ndeshjet e ligës dhe tani po përgatitet...

Lajmet e Fundit